Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
30. január 2016

Pápež František je medzi Čechmi najobľúbenejší

Najobľúbenejšie zahraničné osobnosti u našich západných susedov sú pápež František, Robert Fico a David Cameron. Na konci rebríčka sa ocitli Vladimir Putin, Angela Merkelová a Jean-Claude Juncker.

Pápež František je medzi Čechmi najobľúbenejší


Hlavu Katolíckej cirkvi pozitívne vníma až 74 percent obyvateľov Českej republiky. Foto - TASR/AP

Česká agentúra STEM zverejnila výsledky decembrového prieskumu popularity zahraničných osobností medzi českým obyvateľstvom. Víťazom sa stala jediná nepolitická osobnosť na zozname - pápež František. Na konci rebríčka popularity zasa skončili nemecká kancelárka Angela Merkelová či ruský prezident Vladimir Putin.

V prvej trojici najobľúbenejších zahraničných osobností sa okrem pápeža Františka ocitli aj premiér SR Robert Fico a britský premiér David Cameron.

Zdroj: stem.cz

Agentúra STEM zostavila zoznam 1014 zahraničných osobností a požiadala vybraných Čechov, aby ich ohodnotili slovami veľmi priaznivý, skôr priaznivý alebo nepriaznivý. Pápeža vidí veľmi priaznivo 30 percent ľudí a skôr priaznivo 44 percent opýtaných.

Naopak, na konci hodnotenej stupnice skončili ruský prezident Vladimir Putin, nemecká kancelárka Angela Merkelová a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Šéfa EK hodnotí pozitívne najmenej ľudí - iba šesť percent, pričom 41 percent opýtaných ani nevedelo, o koho ide.

Inzercia

Odporúčame

Japonský samuraj bude novým blahoslaveným

Japonský samuraj bude novým blahoslaveným

Katolícka cirkev bude mať nových svätcov a blahoslavených. Kňaza českého pôvodu, ktorý zomrel v koncentračnom tábore, 14-ročného chlapca zabitého pre vieru v Mexiku či japonského samuraja umučeného za prestup na kresťanstvo.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.