Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. máj 2022, 12:19

Nemecká polícia zabránila útoku na katolíckej škole, u žiaka našla výbušniny

V gymnáziu pôsobia saleziáni dona Bosca. Biskup Essenu Franz-Josef Overbeck bol prípadom zdesený.

Polícii v západonemeckom meste Essen sa pravdepodobne podarilo zabrániť spáchaniu násilného trestného činu s použitím výbušnín na miestnom katolíckom gymnáziu.

Špeciálne zásahové komando našlo totiž vo štvrtok skoro ráno v byte, kde žil 16-ročný študent zmienenej školy, viac ako desať rúrkových bômb, viacero kuší a tiež vlastnoručne vyrobenú zbraň. TASR prevzala správu z webovej stránky týždenníka Focus.

„Momentálne prebieha rozsiahly policajný zásah v Gymnáziu Dona Bosca v essenskej štvrti Borbeck,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Twitter.

Neskôr dodala, že zasahuje aj na ďalšej miestnej strednej škole, kde podozrivý žiak študoval v minulosti.

Obe školy zostanú v priebehu dňa zatvorené, keďže polícia budovy prehľadáva, aby mohla vylúčiť, že tam neboli nastražené žiadne výbušniny.

Inzercia

Denník Bild píše, že plánovaný čin má zrejme pravicovo radikálne pozadie. V byte mladíka sa údajne našiel aj manifest s nenávistnými vyjadreniami voči cudzincom. Žiaka polícia vypočúva. Informáciu, že sa chystá spáchať násilný čin, dostala polícia od ďalšieho študenta.

Biskup Essenu Franz-Josef Overbeck bol prípadom zdesený, píše agentúra Kathpress. „Podozrenie, že tam chcel študent zaútočiť silou zbraní, ma desí rovnako ako študentov, učiteľov, rodičov, susedov a všetkých ostatných, ktorých sa to týka,“ povedal Overbeck, pričom poďakoval polícii, že konala „rýchlo, opatrne a rozhodne“.

Diecéza bude teraz koordinovať ďalšie kroky s miestnymi saleziánmi dona Bosca, ako so zodpovedným orgánom. Chcú spolupracovať s políciou pri objasňovaní situácie.

Riaditeľ školy povedal, že „školská komunita je šokovaná a zdesená“.

Dnes treba vedieť

27. máj 2022, 08:32

V Rakúsku posledné desaťročia neustále klesá počet katolíkov a príslušníkov protestantských cirkví, naopak, prudko rastú počty ortodoxných kresťanov a moslimov. Podľa výsledkov dobrovoľného prieskumu o náboženskej príslušnosti, ktorý zverejnil rakúsky štatistický úrad, sa v roku 2021 hlásilo ku kresťanstvu približne 6,1 milióna mužov a žien, čo predstavuje približne 68,2 percenta celkovej populácie. (kathpress)

26. máj 2022, 20:21

Bratislavská arcidiecéza uvedie v pondelok 30. mája o 20.00 U Františkánov v Teatro Colorato ďalšiu časť talkshow s názvom „Adam, kde si?“ Hosťami budú biskup Jozef Haľko a Ľubica Čekovská. Moderuje Pavol Smolík. (abuba.sk)

26. máj 2022, 11:25

Pápež František, ktorý v máji opakovane vyzval k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za pokoj vo svete, sa príde v utorok 31. mája o 18.00 pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore. S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske svätyne. (vaticannews)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.