Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2022, 15:20

Polícia obvinila trojicu mladíkov, ktorá vykrádala kostoly

Obvinení sa údajne dostali cez rozbité okno do rímskokatolíckeho kostola v Novej Dubnici, odkiaľ ukradli pokladničku s milodarmi. Vlámali sa vraj aj do evanjelického kostola v Novej Dubnici, kde však peniaze nenašli.

Trenčianska policajná vyšetrovateľka obvinila trojicu mužov vo veku 19, 20 a 24 rokov zo zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Vykrádali vraj záhradné chatky a kostoly. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Obvinení sa údajne cez rozbité okno dostali do rímskokatolíckeho kostola v Novej Dubnici, odkiaľ ukradli pokladničku s milodarmi. Podľa obvinenia sa vlámali aj do evanjelického kostola v Novej Dubnici, kde však peniaze nenašli. Ukradli kávu, sušienky a džús.

V okolí Novej Dubnice vraj vykradli aj deväť záhradných chát. „Keďže obvinení sa mali dopustiť krádeže na pietnom mieste alebo na mieste konania verejného zhromaždenia alebo obradu, je trestná sadzba odňatia slobody vyššia. Obvineným v prípade, že ich súd uzná za vinných, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ informovala polícia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 minútami

Vatikán spustil vlastnú verziu pouličných novín na spôsob Nota Bene. Mesačník L´Osservatore di Strada (Pouličný pozorovateľ), ako mutácia vatikánskeho denníka L´Osservatore Romano, chce „dať hlas tým, ktorí nemajú hlas“. Periodikum bude dostupné online aj v tlačenej podobe. Bude sa predávať každú nedeľu pred modlitbou Anjel Pána na Námestí sv. Petra, pričom celý výťažok pôjde na podporu autorov a  predajcov z radov ľudí bez domova. (cna)

pred 7 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 10 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.