Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2022, 21:36

Najstarší muž sveta

Recept na dlhý život je láska k Bohu

Juan Vicente Pérez Mora má 113 rokov, každý deň sa dvakrát modlí ruženec. Uviedol, že tajomstvo jeho dlhého života je „tvrdá práca, odpočinok cez sviatky, skorý spánok, pohár likéru z cukrovej trstiny, milovať Boha a nosiť ho denne vo svojom srdci“.

Najstarší muž sveta, ktorý je oficiálne zapísaný v Guinessovej knihe rekordov, hovorí, že jeho rodina a priatelia sú jeho najlepšími životnými spoločníkmi a najväčšia vec, ktorú sa v živote naučil je „láska k Bohu, rodine a skoré vstávanie do práce“.

Podľa Guinessovej knihy rekordov bol Mora oficiálne potvrdený ako najstarší žijúci muž na svete 4. februára 2022.

Ako píše agentúra CNA, Venezuelčan bol ženatý 60 rokov, jeho manželka zomrela v roku 1997.

Spolu mali šesť synov a päť dcér. Dnes má Mora 41 vnúčat, 18 pravnúčat a 12 prapravnúčat. Mora je vo svojej rodine známy vierou. Usiluje sa vybudovať si pevný vzťah s Bohom aj so svojimi príbuznými a dvakrát denne sa modlí ruženec.

Uviedol, že tajomstvo jeho dlhého života je „tvrdá práca, odpočinok cez sviatky, skorý spánok, pohár likéru z cukrovej trstiny, milovať Boha a nosiť ho denne vo svojom srdci“.

Najstaršou osobou na svete je momentálne francúzska rehoľná sestra Andre Radonová, ktorá sa narodila 11. februára 1904. Má teda 118 rokov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 9 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.