Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2022, 18:50

V Texase zničil požiar katolícky kostol, výbuch mohol zapríčiniť unikajúci plyn

V Texase zničil požiar katolícky kostol, výbuch mohol zapríčiniť unikajúci plyn

Foto - twitter

Výbuch nastal polhodinu pred svätou omšou, keď žena zapaľovala v kostole sviečku. S popáleninami ju previezli do nemocnice.

V texaskom meste Hostyn, neďaleko Houstonu, vypukol požiar v katolíckom kostole Kráľovnej posvätného ruženca. Podľa miestneho okresného šerifa bol zapríčinený únikom plynu.

Informovala o tom agentúra Catholic News Agency.

Zranila sa jedna osoba. Podľa správy šerifa dostali záchranní dispečeni hlásenie o výbuchu v kostole tesne pred 6.30 hod. Štvrtková omša mala v kostole začať o 7.00 hod.

Podľa informácií nastal výbuch v čase, keď žena v kostole zapaľovala sviečku. Osobu s popáleninami previezli záchranári inheď do nemocnice.

Presné vyšetrovanie príčín výbuchu a požiaru naďalej prebieha, upozornila agentúra CNA. Hovorkyňa miestnej diecézy incident zatiaľ nekomentovala.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 9 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.