Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Názory Svet kresťanstva
10. jún 2022

Prvé výročie nového Sveta kresťanstva

Podarilo sa nám splniť, čo sme si predsavzali?

Chceme byť aktuálni, pestrí a zdravo kritickí, no zároveň neplávať po povrchu, nielen informovať, ale aj formovať a povzbudzovať vo viere.

Podarilo sa nám splniť, čo sme si predsavzali?

Foto: Postoj/Marka Zacková

V uplynulých dňoch sme oslávili 1. narodeniny nového Sveta kresťanstva. Nie je to dlhý čas, ale verte, že bol naozaj intenzívny.

Spolu s kolegami sa usilujeme profesionálne a vyvážene pokrývať dianie v cirkvi na Slovensku, ale aj vo svete a zároveň inšpirovať našich čitateľov, aby každý deň žili svoju vieru s hrdosťou, radosťou a nádejou. Sme presvedčení, že táto naša práca má obrovský zmysel!

Len pár týždňov po tom, čo sme vďaka priazni a podpore našich čitateľov rozšírili náš tím a spustili novú webovú stránku www.svetkrestanstva.postoj.sk, nás všetkých potešila správa o návšteve pápeža Františka na Slovensku. Bol to pracovne náročný, ale zároveň požehnaný čas.

Veríme, že aj pre vás to bol pozitívny impulz, ku ktorému sa radi vraciate. Pomôcť vám v tom môže aj naša kniha Nezastavte sa!, ktorú sme pripravili pre našich podporovateľov.

S rovnakou energiou sme sa vrhli aj do pokrývania ďalších tém, ktoré oslovili desaťtisíce čitateľov. Výber z nich nájdete v závere tohto textu. A hoci každá z nich je iná, všetky spája to, že idú do hĺbky a v iných médiách by ste ich hľadali len ťažko.

Áno, ako veriaci novinári sme občas kritickí aj do vlastných radov. Na rozdiel od iných médií to však nerobíme preto, aby sme cirkev očiernili, ale aby sme jej pomáhali napredovať a rásť.

Práve v tom vidíme zmysel Sveta kresťanstva: chceme byť aktuálni, pestrí a zdravo kritickí, no zároveň neplávať po povrchu, nielen informovať, ale aj formovať a povzbudzovať vo viere.

Preto nás veľmi teší množstvo pozitívnych reakcií na naše denné minizamyslenia z pera Jozefa Husovského, ktoré môžete každé ráno nájsť vo svojich emailových schránkach (pre odber kliknite tu).

Pre náročnejších čitateľov zasa v spolupráci s renomovanými slovenskými a českými teológmi pripravujeme seriál o Druhom vatikánskom koncile.

V týchto týždňoch sa stretáme a nadväzujeme spoluprácu aj s ďalšími kvalitnými autormi, takže po lete sa môžete tešiť na ešte viac textov, v ktorých zatiahneme na hlbinu a ponúkneme vám obohacujúci duchovný i čitateľský zážitok.

Veríme, že tieto kritériá budú spĺňať aj pripravované knižné tituly, ktoré v edícii Svet kresťanstva vydáme už na jeseň.

Inzercia

Prvý rok je za nami. Tešíme sa z toho, no stále sme len na začiatku.

Podporte Svet kresťanstva a získajte výnimočnú knihu Nezastavte sa! o návšteve pápeža Františka na Slovensku. Len vďaka vám dokážeme prinášať kvalitné texty!

Výber z našich článkov

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.