Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. jún 2022, 21:23

Nedovoľme, aby sa z vojny na Ukrajine stal zvyk, vyzval pápež František

Nedovoľme, aby sa z vojny na Ukrajine stal zvyk, vyzval pápež František

Foto - TASR/AP

Pápež zároveň požiadal obyvateľov Konžskej demokratickej republiky a Južného Sudánu o odpustenie za zrušenie jeho plánovanej cesty do týchto krajín.

Pápež František vyzval v nedeľu ľudí, nech nedopustia, aby sme si na vojnu na Ukrajine zvykli. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

"Prosím, nezvyknime si na túto tragickú realitu. Modlime sa a bojujme za mier," uviedla hlava katolíckej cirkvi pred davmi veriacich a návštevníkov po tradičnej modlitbe Anjel Pána na Námestí sv. Petra v Ríme.

Pápež uviedol, že naďalej myslí na vojnou postihnutý ukrajinský ľud. "Nech čas, ktorý plynie, nenechá vychladnúť našu bolesť a smútok za týchto zmučených ľudí," vyzval 85-ročný František.

Pápež zároveň požiadal obyvateľov Konžskej demokratickej republiky (KDR) a Južného Sudánu o odpustenie za zrušenie jeho plánovanej cesty do týchto krajín, píše DPA. Návštevu, naplánovanú na začiatok júla, musel odložiť v dôsledku pretrvávajúcich zdravotných problémov s kolenom.

"Prosím preto o odpustenie," povedal František. Zároveň vyjadril nádej, že s Božou pomocou a s lekárskou starostlivosťou bude môcť čo najskôr spomenuté krajiny navštíviť.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 38 minútami

Vatikán spustil vlastnú verziu pouličných novín na spôsob Nota Bene. Mesačník L’Osservatore di Strada (Pouličný pozorovateľ), ako mutácia vatikánskeho denníka L’Osservatore Romano, chce „dať hlas tým, ktorí nemajú hlas“. Periodikum bude dostupné online aj v tlačenej podobe. Bude sa predávať každú nedeľu pred modlitbou Anjel Pána na Námestí sv. Petra, pričom celý výťažok pôjde na podporu autorov a predajcov z radov ľudí bez domova. (cna)

pred 7 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 11 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.