Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. jún 2022, 11:13

Jezuitská škola v USA používala dúhovú vlajku. Stratila status katolíckej školy

„Vyvesenie týchto vlajok pred katolíckou školou verejnosti vysiela zmiešané, mätúce a škandalózne posolstvo o postoji cirkvi k týmto dôležitým morálnym a sociálnym otázkam,“ uviedol biskup Robert McManus.

Jezuitská škola Narodenia Pána vo Worcesteri v Massachusetts stratila svoj status katolíckej školy. Biskup Robert McManus jej ho odňal po tom, ako odmietla prestať používať dúhovú vlajku a vlajku podporujúcu hnutie Black Lives Matter. Informovala o tom Catholic News Agency.

„Vyvesenie týchto vlajok pred katolíckou školou verejnosti vysiela zmiešané, mätúce a škandalózne posolstvo o postoji Cirkvi k týmto dôležitým morálnym a sociálnym otázkam,“ uviedol biskup Robert McManus v dekréte zo 16. júna.

Používanie dúhovej vlajky podľa neho podporuje manželstvá homosexuálov a „aktívne žitie LGBTQ+ životného štýlu“. Hnutie Black Lives Matter podľa neho odporuje katolíckemu učeniu o dôležitosti nukleárnej rodiny.

Škola sa odteraz nesmie označovať ako „katolícka“ a nesmie organizovať omše ani konanie iných sviatostí, uviedol biskup. Vedenie školy uviedlo, že sa voči rozhodnutiu odvolá a bude pokračovať v používaní daných symbolov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 10 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.