Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. júl 2022, 11:13

Nábožní Američania môžu podporovať potraty, tvrdí Kamala Harrisová

Viacerí experti na politiku a katolícke učenie Harrisovej tvrdenia spochybnili.

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová sa stala terčom kritiky po tom, ako uviedla, že aj nábožní Američania môžu podporovať právo na potrat. Informovala o tom Catholic News Agency.

„Je dôležité poznamenať, že podpora možnosti ženy – nie jej vlády, ale jej – urobiť toto rozhodnutie, si nevyžaduje, aby sa niekto vzdal svojej viery alebo presvedčenia,“ uviedla Harrisová, ktorá je baptistka.

Nie je to po prvýkrát, čo sa o potratoch vyjadrila takýmto spôsobom. „V tejto otázke nie je nič, čo by vyžadovalo, aby sa niekto vzdal svojej viery alebo zmenil svoju vieru,“ povedala 17. júna.

Experti na politiku a katolícke učenie Harrisovej tvrdenia spochybnili.

„Kamala Harrisová nemá právo využívať svoju vládnu pozíciu na to, aby hovorila Američanom, ako by ich viera mala ovplyvňovať ich názory na právnu ochranu nenarodených,“ uviedol Ed Whelan, vedúci Katedry ústavných štúdií v Centre pre etiku a verejnú politiku vo Washingtone.

Katolícky kňaz a spisovateľ Matthew Schneider povedal: „Podpora zákonného priameho legálneho zabíjania nevinných ľudí v dôsledku okolností, ich vývoja alebo veľkosti je urážkou akejkoľvek serióznej náboženskej etiky.“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Stovky ľudí od rána prichádzali do Dómu sv. Alžbety v Košiciach, aby sa rozlúčili s kardinálom Jozefom Tomkom. Zástupy čakajúcich boli okolo celej katedrály smerom na Hlavnú ulicu pred Arcibiskupsky úrad. Na obed ostatky presunuli do Kaplnky sv. Michala. Svätá omša s pohrebnými obradmi sa uskutoční v utorok o 11. hod., hlavným celebrantom bude kardinál Dominik Duka. (tkkbs) 

pred 21 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.