Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. júl 2022, 08:20

Pred kostolom v Chicagu postrelili troch smútiacich

Ľudia sa pred baptistickým kostolom zišli na pohrebe miestneho aktivistu. V súvislosti so streľbou doposiaľ nikoho nezatkli.

Troch ľudí postrelil v sobotu doposiaľ neznámy útočník pred kostolom v meste Chicago v americkom štáte Illionis. Skupina smútiacich sa tam zišla na pohrebe miestneho aktivistu, informovala agentúra AP.

K streľbe došlo približne o pol tretej popoludní miestneho času, keď popri kostole prechádzal sivý sedan, z ktorého útočník začal strieľať na skupinu smútiacich. Tí sa práve chystali odfotografovať pred baptistickým kostolom v chicagskej štvrti Roseland, uviedol denník The Chicago Sun-Times.

Traja muži vo veku 20 až 37 rokov utrpeli strelné poranenia brucha, stehna a chrbta, píše AP. Všetky tri obete previezli do miestnych nemocníc v dobrom zdravotnom stave, spresnila polícia v Chicagu.

Jeden zo svedkov pre spomínaný denník uviedol, že sa v čase útoku zúčastňovali na pohrebe Mika Nasha, aktivistu s protinásilným postojom, ktorý zomrel na infarkt. V súvislosti so streľbou doposiaľ nikoho nezatkli, dodáva AP.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Stovky ľudí od rána prichádzali do Dómu sv. Alžbety v Košiciach, aby sa rozlúčili s kardinálom Jozefom Tomkom. Zástupy čakajúcich boli okolo celej katedrály smerom na Hlavnú ulicu pred Arcibiskupsky úrad. Na obed ostatky presunuli do Kaplnky sv. Michala. Svätá omša s pohrebnými obradmi sa uskutoční v utorok o 11. hod., hlavným celebrantom bude kardinál Dominik Duka. (tkkbs) 

pred 21 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.