Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2022, 09:29

Páchateľa výbuchu v okolí ruského pravoslávneho gymnázia odsúdili na 13 rokov

Páchateľa výbuchu v okolí ruského pravoslávneho gymnázia odsúdili na 13 rokov

Útočník vchádzajúci do priestorov cirkevného gymnázia. Reprofoto – youtube/Москва 24

V dôsledku minuloročného výbuchu bolo zranených 12 ľudí. Páchateľ útoku Vladislav Struženkov, ktorý toto pravoslávne gymnázium absolvoval v roku 2021, pri ňom utrpel vážne zranenie nohy.

Mladík, ktorý vlani v decembri odpálil bombovú nálož pri vchode do pravoslávneho gymnázia v areáli ženského kláštora v Serpuchove, bol v pondelok odsúdený na 13 rokov väzenia a pokutu 200-tisíc rubľov (3 375 eur). Informovala o tom BBC.

V dôsledku výbuchu bolo zranených 12 ľudí. Páchateľ útoku Vladislav Struženkov, ktorý toto pravoslávne gymnázium absolvoval v roku 2021, pri ňom utrpel vážne zranenie nohy.

Súd v Serpuchove ležiacom v Moskovskej oblasti uznal Struženkova za vinného z pokusu o vraždu, úmyselného poškodzovania majetku a nezákonnej výroby výbušnín a obchodovania s nimi.

Pred vynesením rozsudku súd informoval, že mladík plne priznal svoju vinu a jeho otec nahradil materiálnu škodu spôsobenú na telocvični gymnázia. Prokuratúra pre Struženkova žiadala trest 14 rokov odňatia slobody vo väzení s prísnym režimom.

Struženkov svoj čin spáchal 13. decembra 2021 pri vchode do telocvične. K výbuchu došlo v čase, keď sa študenti a učitelia obvykle schádzajú na rannú modlitbu pred začiatkom vyučovania. Do väzby ho vzali až koncom januára, pretože dovtedy bol hospitalizovaný v nemocnici.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Stovky ľudí od rána prichádzali do Dómu sv. Alžbety v Košiciach, aby sa rozlúčili s kardinálom Jozefom Tomkom. Zástupy čakajúcich boli okolo celej katedrály smerom na Hlavnú ulicu pred Arcibiskupsky úrad. Na obed ostatky presunuli do Kaplnky sv. Michala. Svätá omša s pohrebnými obradmi sa uskutoční v utorok o 11. hod., hlavným celebrantom bude kardinál Dominik Duka. (tkkbs) 

pred 21 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.