Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. august 2022, 11:03

Pravoslávny pop moskovského patriarchátu napadol duchovného ukrajinskej cirkvi

Počas pohrebu na Ukrajine napadol krížom pravoslávny kňaz moskovského patriarchátu kňaza ukrajinskej pravoslávnej cirkvi. Nepáčil sa mu jeho príhovor. Popa pobúrili slová o tom, že Putin rozpútal vojnu pod zámienkou chrániť veriacich moskovského patriarchátu. Kňaz zároveň vyzval ľudí, aby sa vzdali príslušnosti k cirkvi, ktorá je spoločná s Ruskom.

Na pohrebe vojaka Olexandra Ziniva, ktorý zahynul neďaleko Mikolajiva, sa zúčastnili duchovní viacerých denominácií. Duchovný ukrajinskej pravoslávnej cirkvi zároveň zdôraznil, že zabitý vojak je Olexandr, nie Alexandr. „My dnes pochovávame hrdinu vojaka Olexandra, nie Alexandra, ako dnes moskovskí popi slúžili panychídu (modlitba za zosnulých), kde ho nazývali Alexandr. Všetci ho volali Saša alebo Olexandr!“rozčúlil sa kňaz ukrajinskej pravoslávnej cirkvi. O incidente informoval portál Vinbazar.

Moment bitky bol zachytený na videu. To ukazuje, ako otec Anatolij Dudko, rektor kostolov v dedinách Jalanec a Netrebivka, zasadil niekoľko rán kňazovi, ktorý prednášal príhovor.

Kňazov od seba oddelili príslušníci armády. Počas hádky kňaz roztrhol otcovi Mychajlovi Vasyliukovi náprsný kríž. Obrad však hneď pokračoval. Poškodený kňaz sa obrátil na políciu.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Stovky ľudí od rána prichádzali do Dómu sv. Alžbety v Košiciach, aby sa rozlúčili s kardinálom Jozefom Tomkom. Zástupy čakajúcich boli okolo celej katedrály smerom na Hlavnú ulicu pred Arcibiskupsky úrad. Na obed ostatky presunuli do Kaplnky sv. Michala. Svätá omša s pohrebnými obradmi sa uskutoční v utorok o 11. hod., hlavným celebrantom bude kardinál Dominik Duka. (tkkbs) 

pred 21 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.