Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. august 2022, 09:00

Aktivisti odovzdali biskupovi Haľkovi podporný list s takmer 15-tisíc podpismi

„Cieľom nášho listu bolo verejne odmietnuť netolerantnosť, žiadať nevylučovanie katolíckych názorov z verejnej diskusie aj o citlivých témach a podporiť katolíckeho biskupa, ktorý verejne vyjadruje katolícke postoje,“ povedal Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu.

Na spoločnom stretnutí aktivisti odovzdali biskupovi Jozefovi Haľkovi podporný list, ktorý podpísalo takmer 15-tisíc podporovateľov.

Verejný list s názvom Odmietame netolerantnosť voči katolíckemu biskupovi Haľkovi a katolíckym názorom napísali pred tromi týždňami po útokoch niektorých účastníkov festivalu Pohoda.

„Cieľom nášho listu bolo verejne odmietnuť netolerantnosť, žiadať nevylučovanie katolíckych názorov z verejnej diskusie aj o citlivých témach a podporiť katolíckeho biskupa, ktorý verejne vyjadruje katolícke postoje,“ povedal Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu, jeden z iniciátorov listu. 

„Sme radi, že otec biskup prijal naše pozvanie na stretnutie, kde sme mu list aj s počtom podporovateľov odovzdali, a vyjadril nám poďakovanie. Veľmi nás teší, že sme od neho dostali požehnanie,“ dodal Anton Chromík z Aliancie za rodinu. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Stovky ľudí od rána prichádzali do Dómu sv. Alžbety v Košiciach, aby sa rozlúčili s kardinálom Jozefom Tomkom. Zástupy čakajúcich boli okolo celej katedrály smerom na Hlavnú ulicu pred Arcibiskupsky úrad. Na obed ostatky presunuli do Kaplnky sv. Michala. Svätá omša s pohrebnými obradmi sa uskutoční v utorok o 11. hod., hlavným celebrantom bude kardinál Dominik Duka. (tkkbs) 

pred 21 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.