Pápež František navštívil centrum pre liečbu narkomanov

Svätý Otec nečakane navštívil centrum pre liečbu drogovo závislých. Ide o ďalší zo skutkov milosrdenstva, ktorým venuje jeden piatok v mesiaci.

V Terapeutickom centre sv. Karola neďaleko Castel Gandolfa sa pápež František stretol s 60 členmi komunity, ktorí bojujú so svojou závislosťou. Informoval o tom Vatikánsky rozhlas.


Pápež sa zhovára s klientmi centra pre drogovo závislých. Foto – im.va

„Pápež chcel ostať spolu s mladými, počúval ich príbehy a každému dal pocítiť svoju blízkosť. Povzbudil ich, aby sa nedali zdolať ,metastázou` drogy. Objatiami im chcel pomôcť pochopiť, že cesta, na ktorú nastúpili v komunite, je skutočnou možnosťou znovu začať viesť život, ktorý hodno žiť,“ povedal arcibiskup Rino Fisichella, predseda Pápežskej rady pre podporu novej evanjelizácie, ktorý pápeža sprevádzal.

Centrum, ktoré otvoril taliansky kňaz Mario Picchi, funguje už 36 rokov. V roku 1983 ho navštívil aj pápež Ján Pavol II. Poskytuje starostlivosť nielen o drogovo závislých, ale aj o chorých na AIDS, starých ľudí a v posledných mesiacoch aj o utečencov.

Pápež v bule, ktorou vyhlásil Svätý rok milosrdenstva, vyzval, aby sa „kresťanský ľud počas tohto jubilea zamýšľal nad telesnými a duchovnými skutkami milosrdenstva“. Vatikán zároveň oznámil, že každý mesiac venuje pápež jeden piatok verejnému prejavu milosrdenstva, aby takto inšpiroval ostatných veriacich.

Prvým z týchto skutkov bola decembrová návšteva charitnej ubytovne neďaleko hlavnej rímskej stanice Termini, kde otvoril Svätú bránu charity. V januári zasa navštívil domov dôchodcov a hospic na okraji Ríma.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo