Zakladateľ Kristových legionárov je údajne otcom ďalších detí

Od polovice júla, kedy Svätá stolica začala inšpekciu katolíckeho hnutia Kristovi legionári pre závažné sexuálne delikty jej zakladateľa, sú španielske a latinskoamerické médiá plné tohto škandálu. Niektoré z nich priniesli informácie o ďalších deťoch Marciala Maciela Degollada. Na svojom blogu o tom píše vatikanista talianskeho denníka La Stampa Giacomo Galeazzi.

Traja súrodenci v Mexiku a po jednom dieťati v Španielsku, Veľkej Británii a Švajčiarsku. Údajne až šesť detí počas svojho života splodil zakladateľ úspešného hnutia Kristovi legionári, mexický kňaz Marcial Maciel Degollado, ktorý zomrel začiatkom roka 2008. V roku 2006 mu Svätá stolica nariadila „domáce väzenie“, ktoré mal prežiť v modlitbe a pokání.

Potvrdené informácie o asi 20-ročnej dcére žijúcej v Španielsku priniesli médiá už vo februári tohto roku. Bola to posledná kvapka, po ktorej začal pohár nezastaviteľne pretekať. Samotní členovia hnutia požiadali Vatikán o apoštolskú vizitáciu, ktorú od 15. júla realizujú piati biskupi poverení Svätou stolicou.

Degolladova dcéra medzitým dostala tvár a meno. Volá sa Norma Hilda Rivas, má 23 rokov a žije v prominentnej madridskej štvrti. Jej matka Norma Hilda Banos má momentálne 49 rokov. S oboma by sa mal v krátkom čase stretnúť jeden z inšpektorov, podpredseda Španielskej biskupskej konferencie, biskup Ricardo Blazquez. Mexické médiá Degolladovi pripisujú aj minimálne osem ďalších prípadov pedofílie. Španielska žena za dlhé roky mlčania zinkasovala nemalé peniaze. O ne sa chcú s hnutím pobiť aj advokáti údajných detí, z ktorých jedno už zomrelo.

Medializované informácie len vyostrujú už aj tak napätú situáciu. Definitívne rozuzlenie však prinesie až rozhodnutie Svätej stolice urobené na základe výsledkov a odporúčaní biskupskej vizitácie. Prvú správu vo Vatikáne očakávajú v októbri.

Zdroj: Oltretevere (Giacomo Galeazzi blog), Corriere della Sera (13.8.2009)

Foto: www.dioceseofknoxville.org

Súvisiace články:
Dvojitý život Kristovho legionára

Svätá stolica preveruje Kristových legionárov. Pre sexuálne škandály ich zakladateľa

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo