Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2022, 18:07

Pápež František sa modlil za „kruto mučený“ ukrajinský ľud

Pápež František sa modlil za „kruto mučený“ ukrajinský ľud

Foto TASR/AP

„Dnes ráno som sa rozprával s kardinálom Krajewským pri jeho návrate z Ukrajiny a porozprával mi strašné veci,“ povedal Svätý Otec.

Pápež František sa v stredu modlil za „kruto“ mučený ukrajinský ľud. Informovala o tom talianska tlačová agentúra ANSA.

Na konci pravidelnej týždennej generálnej audiencie vo Vatikáne František venoval „myšlienky mučenej Ukrajine, ktorá tak veľmi trpí, a úbohým ľuďom, ktorí sú tak kruto skúšaní“.

Pápež dodal: „Dnes ráno som sa rozprával s kardinálom Krajewským pri jeho návrate z Ukrajiny a porozprával mi strašné veci.“

Poľský kardinál Konrad Krajewski, prefekt vatikánskeho dikastéria (úradu) pre charitatívnu službu, sa nedávno vrátil zo štvrtej cesty na Ukrajinu, ktorú navštívil na príkaz pápeža. Následne Františka informoval o „strašnej“ situácii, ktorá tam vládne. Rusko vedie už sedem mesiacov útočnú, ničím nevyprovokovanú vojnu proti Ukrajine.

„Myslime na Ukrajinu a modlime sa za tento mučený ľud,“ vyzval pápež ľudí na vatikánskom Námestí svätého Petra.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Nitriansky biskup Viliam Judák vysvätil vo štvrtok za trvalých diakonov troch ženatých mužov, medzi nimi aj redaktora spravodajstva RTVS Miroslava Lyka. Ďalšími sú Pavol Kubala z Trenčína a Marián Laboš z Komjatíc. Novovysvätení diakoni budú pôsobiť vo svojich farnostiach. V homílii nitriansky biskup pripomenul, že trvalý diakonát patrí k starodávnym darom v cirkvi a po druhom Vatikánskom koncile je opäť obnovovaný. Zároveň dodal, že služba trvalých diakonov je spojená s civilným zamestnaním. (tkkbs)

pred 5 hodinami

Počas víkendu sa diecézni biskupi stretnú s koledníkmi Dobrej noviny

Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa stretnú na 12 miestach vo všetkých slovenských diecézach. „Koledníci prinesú na sväté omše a liturgie obetné dary v podobe trvanlivých potravín a drogérie pre miestne farské charity a pre núdznych na Slovensku či na vojnou zasiahnutej Ukrajine,“ priblížil projektový manažér Dobrej noviny Jozef Magda.

pred 6 hodinami

V knižnej novinke Spovednica nie je vyšetrovacia miestnosť ponúkame myšlienky trojice kňazov, ktorí zdôrazňujú pri spovedi prístup, o ktorom hovorí pápež František: spoveď má byť o stretnutí s Božou láskou, a nie o strachu a vypočítavaní hriechov. Praktickým bonusom v knižke je spovedné zrkadlo – sumár otázok, ktoré sa snažia poukázať na podstatu jednotlivých prikázaní Desatora. Knihu si môžete objednať tu.

pred 13 hodinami

Český premiér Petr Fiala prijal zástupcov Komisie biskupských konferencií Európskej únie (COMECE) na čele s kardinálom Jean-Claude Hollerichom. U premiéra pri príležitosti končiaceho sa predsedníctva Česka v EÚ boli aj zástupcovia Konferencie európskych cirkví a vedenie Českej biskupskej konferencie. Spoločne debatovali aj o vojne na Ukrajine a s ňou spojenou humanitárnou krízou a tiež o energetickej kríze v Európe. (cirkev.cz)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.