Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. november 2022, 21:46

Pápež v Piemonte

František zavítal do rodiska svojich rodičov, zablahoželal 90-ročnej sesternici

František zavítal do rodiska svojich rodičov, zablahoželal 90-ročnej sesternici

Foto - TASR/AP

V Nedeľu Krista Kráľa bude Svätý Otec slúžiť svätú omšu v katedrále v Asti.

Pápež František v sobotu začal svoju dvojdňovú návštevu v severotalianskom regióne Piemont, kam siahajú korene jeho rodičov. Do mestečka Portacomaro, kde žije jeho jubilujúca druhostupňová sesternica Carla, priletel helikoptérou krátko pred poludním.

Svätý Otec mal v sobotu na programe len výsostne súkromné rodinné stretnutia, všade ho však vítali stovky jasajúcich ľudí. Cestou k sesternici zo športového ihriska, ktoré poslúžilo ako pristávacia plocha, sa pápež krátko zastavil v miestnom chráme i v domove dôchodcov.

Po dnešnej rodinnej oslave 90. narodenín sesternice Carly čaká Svätého Otca v zajtrajšiu Nedeľu Krista Kráľa verejné slávenie svätej omše o 11.00 h v katedrále v Asti. Svoj duchovný podnet rozoslal už v predvečer sviatku cez sociálnu sieť Twitter: „Kristus je zjednocujúci stred všetkého bytia, je odpoveďou na všetky ľudské otázniky, je naplnením každej túžby po šťastí, po dobre, po láske a po večnosti, prítomnej v ľudskom srdci.“

Posledná nedeľa pred vstupom do Adventu sa bude sláviť zároveň ako diecézny Deň mládeže. Súčasťou liturgie v Katedrále nanebovzatia Panny Márie v Asti bude udelenie ministéria akolytu, čiže uvedenie laika do špecifickej služby cirkevnému spoločenstvu.

Na poludnie sa pápež v katedrále pomodlí Anjel Pána a udelí požehnanie. Po spoločnom obede v priestoroch biskupstva sa vydá na spiatočný let do Ríma.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 minútami

Nitriansky biskup Viliam Judák vysvätil vo štvrtok za trvalých diakonov troch ženatých mužov, medzi nimi aj redaktora spravodajstva RTVS Miroslava Lyka. Ďalšími sú Pavol Kubala z Trenčína a Marián Laboš z Komjatíc. Novovysvätení diakoni budú pôsobiť vo svojich farnostiach. V homílii nitriansky biskup pripomenul, že trvalý diakonát patrí k starodávnym darom v cirkvi a po druhom Vatikánskom koncile je opäť obnovovaný. Zároveň dodal, že služba trvalých diakonov je spojená s civilným zamestnaním. (tkkbs)

pred 4 hodinami

Počas víkendu sa diecézni biskupi stretnú s koledníkmi Dobrej noviny

Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa stretnú na 12 miestach vo všetkých slovenských diecézach. „Koledníci prinesú na sväté omše a liturgie obetné dary v podobe trvanlivých potravín a drogérie pre miestne farské charity a pre núdznych na Slovensku či na vojnou zasiahnutej Ukrajine,“ priblížil projektový manažér Dobrej noviny Jozef Magda.

pred 5 hodinami

V knižnej novinke Spovednica nie je vyšetrovacia miestnosť ponúkame myšlienky trojice kňazov, ktorí zdôrazňujú pri spovedi prístup, o ktorom hovorí pápež František: spoveď má byť o stretnutí s Božou láskou, a nie o strachu a vypočítavaní hriechov. Praktickým bonusom v knižke je spovedné zrkadlo – sumár otázok, ktoré sa snažia poukázať na podstatu jednotlivých prikázaní Desatora. Knihu si môžete objednať tu.

pred 11 hodinami

Český premiér Petr Fiala prijal zástupcov Komisie biskupských konferencií Európskej únie (COMECE) na čele s kardinálom Jean-Claude Hollerichom. U premiéra pri príležitosti končiaceho sa predsedníctva Česka v EÚ boli aj zástupcovia Konferencie európskych cirkví a vedenie Českej biskupskej konferencie. Spoločne debatovali aj o vojne na Ukrajine a s ňou spojenou humanitárnou krízou a tiež o energetickej kríze v Európe. (cirkev.cz)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.