Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. november 2022, 21:46

Pápež v Piemonte

František zavítal do rodiska svojich rodičov, zablahoželal 90-ročnej sesternici

František zavítal do rodiska svojich rodičov, zablahoželal 90-ročnej sesternici

Foto - TASR/AP

V Nedeľu Krista Kráľa bude Svätý Otec slúžiť svätú omšu v katedrále v Asti.

Pápež František v sobotu začal svoju dvojdňovú návštevu v severotalianskom regióne Piemont, kam siahajú korene jeho rodičov. Do mestečka Portacomaro, kde žije jeho jubilujúca druhostupňová sesternica Carla, priletel helikoptérou krátko pred poludním.

Svätý Otec mal v sobotu na programe len výsostne súkromné rodinné stretnutia, všade ho však vítali stovky jasajúcich ľudí. Cestou k sesternici zo športového ihriska, ktoré poslúžilo ako pristávacia plocha, sa pápež krátko zastavil v miestnom chráme i v domove dôchodcov.

Po dnešnej rodinnej oslave 90. narodenín sesternice Carly čaká Svätého Otca v zajtrajšiu Nedeľu Krista Kráľa verejné slávenie svätej omše o 11.00 h v katedrále v Asti. Svoj duchovný podnet rozoslal už v predvečer sviatku cez sociálnu sieť Twitter: „Kristus je zjednocujúci stred všetkého bytia, je odpoveďou na všetky ľudské otázniky, je naplnením každej túžby po šťastí, po dobre, po láske a po večnosti, prítomnej v ľudskom srdci.“

Posledná nedeľa pred vstupom do Adventu sa bude sláviť zároveň ako diecézny Deň mládeže. Súčasťou liturgie v Katedrále nanebovzatia Panny Márie v Asti bude udelenie ministéria akolytu, čiže uvedenie laika do špecifickej služby cirkevnému spoločenstvu.

Na poludnie sa pápež v katedrále pomodlí Anjel Pána a udelí požehnanie. Po spoločnom obede v priestoroch biskupstva sa vydá na spiatočný let do Ríma.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

„Ukrajinci si uvedomujú, že prímerie by znamenalo prehru, lebo Rusi by sa ešte viac zakopali, doplnili stavy a o dva-tri roky by boli v Ľvove,“ povedal v rozhovore pre Svet kresťanstva nový prešovský gréckokatolícky arcibiskup Jonáš Maxim. „Vedia, že musia robiť všetko možné aj nemožné, aby to nedopustili, a k tomu by im mala pomôcť Európa aj svet, pretože ide o medzinárodné právo. Ak sa spochybnia hranice, naštrbí sa celá koncepcia povojnovej Európy a demokracie ako takej.“

23. február 2024, 16:54

Nemeckí biskupi sa zasadzujú za pokračovanie nemeckej synodálnej cesty v úzkej spolupráci s Rímom a celosvetovou synodou, vyhlásil to predseda nemeckých biskupov Georg Bätzing po skončení plenárneho zasadania v Augsburgu. Uviedol, že hlavným cieľom je nájsť spoločnú cestu, než sa začne riešiť konkrétny obsah. Bätzingovo vyhlásenie odráža záväzok nemeckých biskupov voči vatikánskym smerniciam a ich ochotu sa zaoberať obavami, ktoré voči nemeckej synodálne ceste vyjadrila Svätá stolica. (cirkev.cz/zenit)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.