Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
20. december 2022

Netradičný vianočný album – Piesne Knihy

Kresťanský slovenský hudobník a autor piesní, Andres, vydáva v týchto dňoch neobvyklý vianočný album, Piesne Knihy.

Netradičný vianočný album – Piesne Knihy

Nejde o typické vianočné piesne venujúce sa Ježišovmu narodeniu ale o príbehy postáv, ktoré sa zhodou okolností objavili tesne pred alebo v období tejto samotnej centrálnej udalosti. Preto sú veľmi aktuálne práve v období adventu. Spracovanie je inovatívne, ale zároveň verné Písmu. Prvá zbierka obsahuje piesne ako Betlehem, Zachariáš, Alžbeta, Mária, Jozef, Simeon či Hviezda. 

Andres, aj keď sa živí úplne iným povolaním, doplňuje si v súčasnosti teologické štúdium špecializované na židovské pozadie Novej zmluvy, čo sa premieta aj do textov týchto piesní. Texty jeho piesní sú inšpirované najmä osobným vzťahom s Ježišom Kristom a Božím Slovom. Preto aj cieľom tohto projektu je obnovenie záujmu a lásky k Božiemu Slovu.

Počas viac ako 20-ročnej tvorby Andres napísal a vydal približne 60 piesní s formáciami Outline (napr. Šťastné sú dni, Na úzkej ceste), Colorband (V Ústraní, Diaľnica), Tretí Deň (Prístav, Merné laná, Slobodu v Tebe mám, V Dome Hospodina), Priatelia (Vstúpim, Vo svojom stvorení), no v posledných rokoch prezentuje svoje piesne skôr vo vlastnom mene (Marta, Daniel, Prvý z posledných). Viaceré jeho piesne mohli poslucháči zachytiť aj v slovenských rádiách. So svojou prvou kapelou Outline sa stal v roku 2006 víťazom Košického Zlatého pokladu. Prvá zbierka piesní z jeho aktuálneho projektu Piesne Knihy vychádza v digitálnej forme dnes a bude dostupná na väčšine hudobných streamovacích služieb. 

V spolupráci s denníkom Postoj je pre čitateľov denníka pripravená akcia. Do konca roka 2022 si ho môžu pomocou zľavového kódu "postoj22" stiahnuť so zľavou 95% na Andresovej stránke na Patreone  (60 centov bez DPH), kde nájdu referencie na jeho celú doterajšiu diskografiu a môžu priebežne sledovať novinky v jeho tvorbe, prípadne ju aj podporiť.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.