Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
27. január 2023

Svet kresťanstva

Z čoho sa tešíme a prečo potrebujeme vašu podporu

Priama podpora od našich čitateľov je a bude kľúčovým zdrojom pre naše ďalšie fungovanie.

Z čoho sa tešíme a prečo potrebujeme vašu podporu

Foto - Postoj

Milí čitatelia,

v týždni, keď slávime sviatok sv. Františka Saleského – patróna novinárov, si ešte viac uvedomujeme, aká krehká je sloboda a akú dôležitú úlohu zohrávajú nezávislé médiá, ktoré prostredníctvom každodennej práce redaktorov informujú o dianí v cirkvi doma aj vo svete, o dôležitých trendoch, víziách do budúcna a inšpiratívnych ľuďoch.

Dnes vám chceme pri tejto príležitosti povedať, z čoho sa tešíme a zároveň prečo v roku 2023 potrebujeme vašu podporu.

V porovnaní s minulosťou vám spolu s kolegami prinášame približne päťkrát viac textov s výrazne širším tematickým i žánrovým rozsahom. Spolupracujeme s desiatkami externých prispievateľov a autorov. Podľa vašich reakcií vidíme, že sme sa vybrali správnou cestou. Články Sveta kresťanstva patria medzi najčítanejšie v denníku Postoj.

Aj počas uplynulých týždňov sme vám priniesli desiatky článkov, niektoré z nich považujeme za výnimočne kvalitné a sme na ne mimoriadne hrdí.

Rozprávali sme sa s biskupmi Bernardom Boberom a Františkom Rábekom, ale aj s inšpiratívnymi kňazmi, rehoľníkmi a laikmi, akými sú argentínsky kňaz Mariano Fazio, morálny teológ Ján Viglaš, opát želivského kláštora Tadeáš Róbert Spišák, biblista Peter Dubovský, pastor Miroslav Tóth, organista, ktorý spieval na pohrebe Benedikta XVI., Vladimír Kopec či prekladateľka seriálu Chosen Anna Matejová.

Venovali sme sa tiež duchovnému dedičstvu pápeža Benedikta XVI., ale aj profesora Vladimíra Krčméryhodôsledkom zvýšených cien energií pre farnosti, rehole a cirkevné zbory či chátrajúcim kostolom, ktorých neustále pribúda, uvažovali sme nad tým, kam sa slovenská cirkev posunula počas uplynulých 30 rokov samostatnej republiky, priblížili sme ďalšie inšpiratívne svedectvá kresťanského života a pokračovali sme v teologickom seriáli o Druhom vatikánskom koncile.

Inzercia

Ak rozmýšľate, ako sa poďakovať novinárom za ich každodenné nasadenie, veľmi nás to teší, pretože je dôležité podporovať ich prácu. Sme v tom spolu, postavte sa za nás, prosím, a pridajte sa k našim pravidelným podporovateľom.

Priama podpora od našich čitateľov je a bude kľúčovým zdrojom pre naše ďalšie fungovanie. Náklady Sveta kresťanstva sú totiž zatiaľ stále vyššie ako príjmy.

V mene svojich kolegov vás prosím, pridajte sa k našim pravidelným darcom. Uisťujem vás, že my vám budeme aj naďalej prinášať aktuálne, presné a overené informácie.

Pomôžte nám v tomto úsilí, prosím, aj malou sumou od 7 eur – zaberie to len minútu a pre nás to bude veľa znamenať.

Ak nás podporíte teraz, získate aj prístup k diskusiám pod redakčnými textami, ktorý sa stal exkluzívnym priestorom určeným len pre našich podporovateľov.

Už vopred vám ďakujem!

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.