Katolícka cirkev slávi Nedeľu Božieho milosrdenstva

Slávenie Nedele Božieho milosrdenstva zaviedol pápež Ján Pavol II., ktorý v roku 2000 svätorečil apoštolku Božieho milosrdenstva Faustínu Kowalskú.

Nielen dnešná nedeľa, ale celý víkend sa nesie v znamení milosrdenstva. Druhú veľkonočnú nedeľu slávi Katolícka cirkev ako Nedeľu Božieho milosrdenstva. Tento sviatok zaviedol svätý pápež Ján Pavol II., ktorý v jeho predvečer – 2. apríla 2005 – zomrel. Včera sme si tak pripomenuli 11. výročie tejto udalosti.

V sobotu sa tisícky pútnikov na Námestí sv. Petra vo Vatikáne zúčastnili na modlitbovej vigílii, ktorú viedol pápež František. V nedeľu o 10.30 bude na tom istom mieste sláviť omšu s veriacimi, ktorí sa hlásia ku spiritualite Božieho milosrdenstva. V priamom prenose ju odvysiela aj katolícka televízia LUX.

Úcta k Božiemu milosrdenstvu sa úzko spája so životom a odkazom rehoľnej sestry Márie Faustíny Kowalskej (1905 – 1938), pripomenula slovenská redakcia Vatikánskeho rozhlasu. Do Kongregácie sestier našej Panej Milosrdenstva vstúpila, keď mala menej ako dvadsať rokov. Vynikala osobitnou zbožnosťou k Panne Márii a ku sviatostiam Eucharistie a zmierenia, veľa sa modlila za veľkých hriešnikov a zomierajúcich. Svetoznámym sa stal jej denník s názvom Božie milosrdenstvo v mojej duši. Za svätú ju vyhlásil pápež Ján Pavol II. v Jubilejnom roku 2000.

V slovenských kostoloch sa dnes uskutoční zbierka pre prenasledovaných kresťanov, ktorá je prejavom solidarity s núdznymi a skutkom telesného milosrdenstva.

Pri dnešnej príležitosti vám na Postoji prinesieme rozhovor so známym slovenským redemptoristom Michalom Zamkovským, ktorého pápež František poveril poslaním misionára milosrdenstva.

Ilustračná koláž – domenicmarando.blogspot.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo