Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. marec 2023, 11:52

Podľa polície hrozia vo Viedni útoky na kostoly

Úrady varujú pred hrozbou islamisticky motivovaného úderu. Cieľom by mohli byť kostoly koptskej cirkvi.

Polícia vo Viedni varovala pred bližšie nešpecifikovanou hrozbou teroristických útokov na náboženské objekty v rakúskej metropole. "Momentálne sa v meste nachádzajú posilnené policajné jednotky so špeciálnym vybavením," uviedla viedenská polícia na svojom účte na sociálnej sieti Twitter.

Dôvodom opatrení je podľa nej "bližšie nekonkretizované nebezpečenstvo útokov" na viedenské kostoly. Krátko na to polícia spresnila, že vo Viedni aktuálne existuje hrozba islamisticky motivovaného útoku. 

"Z tohto dôvodu sú na verejnosti uniformované sily polície, ktoré pozostávajú z okresných jednotiek, ako aj z jednotiek WEGA a EKO Cobra," dodala polícia na Twitteri s tým, že trvanie zvýšenej ochrany objektov doposiaľ nebolo možné odhadnúť.

Podľa webu krone.at by sa táto hrozba mohla týkať konkrétne najmä kostolov koptskej cirkvi. Údajne za ňou stojí sýrska džihádistická skupina. V prípade, že by obyvateľom na konkrétnom mieste rakúskej metropoly hrozilo nebezpečenstvo, vydá ústredie krajinskej polície varovanie prostredníctvom všetkých možných kanálov.

Polícia zároveň vyzvala verejnosť, aby sa zdržala šírenia neoverených informácií a nevyhotovovala ani nešírila fotografie či videozáznamy zo súčasného policajného nasadenia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.