Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cirkev Svet kresťanstva
27. marec 2023

Večer s Postojom

Tajomstvá Veľkej noci: prečo nás fascinujú aj v 21. storočí?

Príďte diskutovať s inšpiratívnymi hosťami denníka Postoj a zároveň tak podporiť prenasledovaných kresťanov.

Tajomstvá Veľkej noci: prečo nás fascinujú aj v 21. storočí?

Srdečne vás pozývame na diskusný Večer s Postojom, ktorý sa uskutoční budúci utorok 4. apríla 2023 o 19.00 h v divadle Teatro Colorato v Bratislave. Vstupné je dobrovoľné a bude venované na podporu prenasledovaných kresťanov. 

Príďte sa pripraviť na slávenie Veľkej noci ekumenickou diskusiou s inšpiratívnymi hosťami: zástupcami Katolíckej cirkvi, Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania a evanjelikálnych Kresťanských zborov.

Témou diskusie je: Tajomstvá Veľkej noci: prečo nás fascinujú aj v 21. storočí? Spoločne budeme hľadať odpovede na otázky: Je zmŕtvychvstanie Ježiša Krista najväčšou udalosťou ľudských dejín? Stalo sa to naozaj tak, ako je to zaznamenané v Biblii? Ako tieto sviatky sláviť s duchovným úžitkom? A môžu niečo dať aj neveriacim?

Našimi hosťami budú: 

  • Milan Lach, SJ – pomocný biskup Bratislavskej eparchie,
  • Ján Hroboň – biskup Západného dištriktu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania,
  • Lukáš Krivošík – redaktor denníka Postoj a člen Kresťanských zborov,
  • Imrich Gazda – moderátor podujatia a vedúci redaktor Sveta kresťanstva.

Inzercia

Aj vďaka mnohým z vás, ktorí ste našimi podporovateľmi, sme najsilnejšou konzervatívnou redakciou na Slovensku. Naše články majú milióny online pozretí mesačne. Napriek tomu cítime, že osobné stretnutia a živé diskusie spolu s vami sú nenahraditeľné. Chceme s vami tvoriť nielen virtuálnu, ale aj reálnu komunitu, a preto sa vám snažíme pravidelne ponúkať verejné diskusie na aktuálne témy zo života spoločnosti, politiky, kultúry či cirkevného diania.

Vstupné je dobrovoľné a bude venované na pomoc prenasledovaným kresťanom v Iraku, Sýrii a Libanone. Vstupenku je potrebné si rezervovať cez: https://www.inviton.eu/.../tajomstva-velkej-noci-preco.... Rezervačný poplatok 1 € bude venovaný na pomoc prenasledovaným kresťanom.

Stretneme sa už budúci utorok 4. apríla 2023 o 19.00 h v historických priestoroch nového divadla Teatro Colorato pod františkánskym kláštorom v Bratislave. 

Tešíme sa na vás!

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.