Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. marec 2023, 13:46

Košický pomocný biskup podával pôstnu polievku na podporu rodín v núdzi

Košický pomocný biskup podával pôstnu polievku na podporu rodín v núdzi

Foto - TASR/František Iván

Hŕstkovú zeleninovú polievku vyrátanú na 330 porcií s dobrovoľným príspevkom vydávali v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas.

Pôstnu polievku v utorok v Košiciach podával rímskokatolícky biskup Marek Forgáč. Išlo o súčasť 17. ročníka celoslovenského benefičného podujatia s názvom Podeľme sa! na podporu rodinám v núdzi.

"Výťažok tohto ročníka bude slúžiť na podporu dvoch projektov, a to na vznik štyroch skromných príbytkov v bratislavskej Petržalke na pomoc štyrom rodinám v núdzi a na dokončenie strechy na sociálnom dome na košickom Pereši na Krompašskej ulici, ktorý bude takisto slúžiť pre bezpečný domov štyrom rodinám," uviedol pre TASR Radoslav Dráb zo Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar. 

Hŕstkovú zeleninovú polievku vyrátanú na 330 porcií s dobrovoľným príspevkom vydávali v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas. Podujatie sa začalo o 10.45 s plánovaným ukončením o 13.30 h.

Iniciatívu Podeľme sa! 2023 s finančnou zbierkou počas 40-dňového pôstneho obdobia organizujú spolu Katolícke hnutie žien Slovenska a Úsmev ako dar.

Inzercia

Dnes treba vedieť

04. jún 2023, 16:07
03. jún 2023, 20:03

Biskupi na východe Slovenska o zlúčení seminárov momentálne neuvažujú. Pre Svet kresťanstva to povedal hovorca košického arcibiskupa aj rektori seminárov na Spiši a v Košiciach. Podľa nich je dôležitejšie ako počty bohoslovcov spoločenstvo a formačné podmienky. Viac si prečítajte v našom texte.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.