Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. marec 2023, 09:10

Veľkonočné omše budú namiesto pápeža Františka celebrovať kardináli

Veľkonočné omše budú namiesto pápeža Františka celebrovať kardináli

Pápež František v stredu počas pravidelnej týždennej generálnej audiencie na Svätopeterskom námestí vo Vatikáne. Foto TASR/AP

Potvrdil to dekan kardinálskeho kolégia Giovanni Battista Re. On sám by mal predsedať sláveniu omše na Veľkonočnú nedeľu.

Omšu na Kvetnú nedeľu na vatikánskom Námestí svätého Petra nebude celebrovať pápež František, ktorý je pre zápal priedušiek od stredy hospitalizovaný v rímskej nemocnici. Zastúpi ho kardinál Leonardo Sandri, zastupujúci dekan kardinálskeho kolégia.

„Môžem potvrdiť, že budem celebrovať omšu na Kvetnú nedeľu. Samozrejme, dúfam, že pápež sa uzdraví a bude môcť predsedať (ďalším) liturgiám“ a zúčastniť sa na iných podujatiach, uviedol Sandri. Dodal, že za rýchle zotavenie pápeža sa budú modliť všetci veriaci.

Dekan kardinálskeho kolégia Giovanniho Battistu Re by mal predsedať sláveniu omše na Veľkonočnú nedeľu.

Rannú bohoslužbu na Zelený štvrtok bude viesť kardinál vikár Angelo De Donatis a popoludňajšiu omšu – spojenú s obradom umývania nôh 12 mužom – bude celebrovať kardinál Mauro Gambetti.

Pápež František strávil už druhú noc v nemocnici Gemelli v Ríme, kde ho lekári liečia na bronchitídu a infúzne mu podávajú antibiotiká. Prepustiť by ho mohli „v najbližších dňoch“, informoval vo štvrtok večer lekársky personál.

Inzercia

Dnes treba vedieť

04. jún 2023, 16:07
03. jún 2023, 20:03

Biskupi na východe Slovenska o zlúčení seminárov momentálne neuvažujú. Pre Svet kresťanstva to povedal hovorca košického arcibiskupa aj rektori seminárov na Spiši a v Košiciach. Podľa nich je dôležitejšie ako počty bohoslovcov spoločenstvo a formačné podmienky. Viac si prečítajte v našom texte.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.