Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
18. máj 2023

Potrebujeme vás

Významné osobnosti podporujú Svet kresťanstva, a čo vy?

Našu redakciu tvoria kvalitní a skúsení autori, venujeme sa témam, ktoré si iné médiá nevšímajú alebo ich prekrúcajú.

Významné osobnosti podporujú Svet kresťanstva, a čo vy?

Milí čitatelia, 

v redakcii Sveta kresťanstva nás veľmi povzbudili slová pápeža Františka, že ľudstvo potrebuje novinárov, ktorí „nie sú zabarikádovaní, ale odvážni a kreatívni“.

Jedinečným spôsobom tak doplnil dávnejšiu úvahu kardinála Josepha Ratzingera, neskoršieho pápeža Benedikta XVI., že ak majú byť kresťania v čoraz viac sekularizovanej spoločnosti skutočnou soľou, musia sa stať tvorivou menšinou.

Nechceme sa uzatvárať do geta, kde budeme vzlykať nad vytrácaním sa evanjeliových hodnôt a nadávať na skazený svet. Naopak, chceme odvážne a kreatívne pracovať a tak prispievať k tomu, aby Slovensko a Európa nanovo objavovali svoju kresťanskú identitu.

Presne s týmto vedomím naplno pracujeme na rozvoji Sveta kresťanstva. Našu redakciu tvoria kvalitní a skúsení autori, venujeme sa témam, ktoré si iné médiá nevšímajú alebo ich prekrúcajú.

Počas uplynulých dvoch rokov sme pre vás napísali takmer 1 500 dôležitých článkov.

Keď k tomu prirátam viacero silných kníh, ktoré sme vydali, množstvo videorelácií, verejných diskusií a každodenných minizamyslení nad Božím slovom, ktoré inšpirujú tisícky ľudí, tak môžem s istotou povedať, že Svet kresťanstva je neprehliadnuteľným a nenahraditeľným hlasom v slovenskej spoločnosti

A to všetko aj vďaka podpore našich verných čitateľov. 

Našu prácu oceňujú aj mnohé významné osobnosti kresťanského a spoločenského života na Slovensku. Prečo je Svet kresťanstva podľa nich dôležitý?

Svet kresťanstva nás pozýva, aby sme si na Slovensku uvedomili, že sme súčasťou veľkej rodiny ľudstva – s jej radosťami i bolesťami. Že nemáme byť soľou v peknej soľničke, ale soľou v slovenskej i svetovej zemi. Som veľmi rád, že denník Postoj obsahuje túto pútavú rubriku, ktorú pravidelne čítam.
 

Inzercia

Svet kresťanstva je výborná platforma pre informácie z cirkevného prostredia. Oceňujem, že na jednom mieste môžem nájsť všetky dôležité správy o cirkvi na Slovensku, ale aj v zahraničí i samotnom Vatikáne. Mám nádej, že táto služba bude naďalej fungovať, bude sa stále viac rozvíjať a pomáhať k hlbšiemu a širšiemu vhľadu do vnútrocirkevného diania.
 

Tlačené tradičné médiá nie sú dostatočne rýchle. Preto je dôležité, že existuje Svet kresťanstva s množstvom redaktorov, ktorí dokážu rýchlo reagovať a byť súčasťou online sveta. Prinášajú témy, ktoré inde nie je vidieť. Ukazujú prstom tam, kde sa neupiera náš pohľad. Strážia pravdu na miestach, kde sa „plížia“ dotieravé a nerovné teologické pomýlenia. Som rada, že Svet kresťanstva je prítomný v slovenskom mediálnom priestore.
 

Neviem, či ste to už niekedy zažili pri spoznaní sa s nejakým človekom – aj keď ho neskôr možno nevidíte každý deň, stačí vám to vedomie, že je. Potrebujete vedomosť o jeho prítomnosti tu na zemi, lebo vám garantuje niečo pravdivé a vzácne, čo by bez neho z tohto sveta vymizlo. A teraz si to celé premietnite na Svet kresťanstva. A všetko vám krásne zapadne a bude súzvučať.
 

Žijeme v dobe, keď tak trochu zápasíme o to, aký hlas bude znieť a čo ovplyvní smerovanie ľudí a generácií. Ježiš nás pozval, aby sme boli svetlom, mestom na návrší a žiarili svetu, osvetľovali pravdu a pomenovávali, čo pravda nie je, prinášali ľuďom nádej a povzbudenie. Svet kresťanstva plní túto úlohu a je veľmi potrebné, aby tento hlas naďalej znel.

Ak to aj vy vidíte podobne, podporte nás, prosím. Iba s vašou podporou môže Svet kresťanstva naďalej plniť svoju významnú rolu v slovenskej spoločnosti.

V menej celej redakcie Sveta kresťanstva vás prosím, aby ste sa k našim podporovateľom pridali už dnes. Pre šírenie pozitívnych správ o viere, náboženstve a cirkvi je dôležité každé euro.

Ďakujeme.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.