Benedikt XVI. sa možno stretne s aktérkou vianočného incidentu

Na Silvestra navštívil Georg Gänswein, osobný sekretár Benedikta XVI. mladú Švajčiarku, ktorá sa na začiatku polnočnej omše vrhla na pápeža. Talianske médiá špekulujú, že ju osobne prijme aj pápež.

„Keď sme v televízii sledovali zábery dievčaťa v červenej bunde, ktorá preskočila zátarasy, vrhla sa na pápeža a stiahla ho na zem, myšlienky ihneď smerovali k inému prejavu agresie, skutočne násilnému, takmer smrteľnému, keď rukou Aliho Agcu padol Ján Pavol II... Bolo by skutočne nádherným, hlboko ľudským a univerzálnym gestom, keby sa Benedikt XVI. stretol so Susannou Maiolo.“
Takéto želanie sa objavilo v posledný deň roku na titulnej strane najčítanejšieho talianskeho denníka Corriere della Sera.
O tri dni nato prišiel iný taliansky denník, Il Giornale, s tvrdením, že osobný sekretár Benedikta XVI. Georg Gänswein (na obr.) sa presne v deň publikovania výzvy stretol s 25-ročnou Susannou Maiolo, ktorá je momentálne hospitalizovaná na psychiatrickej klinike v Subiacu, neďaleko Ríma. Informáciu ešte v ten deň potvrdilo Tlačové stredisko Svätej stolice. V tlačovom komuniké hovorca Svätej stolice Federico Lombardi uviedl, že išlo o súkromnú návštevu, počas ktorej sekretár Gänswein mladú Švajčiarku uistil o záujme Benedikta XVI. o jej stav. Podľa denníka Corriere della Sera jej pápež zaslal ako dar biely ruženec, ktoré zvykne dávať účastníkom súkromných audiencií. Pri tejto príležitosti Paolo Garimberti, primár oddelenia, na ktorom je žena hospitalizovaná, dementoval medializované informácie, podľa ktorých je pacientka izolovaná.
Podľa špekulácií denníka Corriere della Sera sa pápežov sekretár zaujímal aj o názor lekárov na prípadné stretnutie pacientky s pápežom. Predseda Vatikánskeho súdu Giuseppe Dalla Torre v rozhovore pre katolícky denník Avvenire naznačil, že prípad bude uzatvorený v krátkom čase. Susanna Maiolo by mala byť uznaná za psychicky nespôsobilú a teda za neschopnú niesť zodpovednosť za svoje skutky. Následne by mala byť prevezená na psychiatrickú kliniku vo švajčiarskom Frauenfelde, kde sa už v minulosti dlhšiu dobu liečila. Ešte predtým by ju, ako aj jej rodinu, mohol prijať pápež Benedikt XVI.

Foto: flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo