Pápež František: Pre ženy sme urobili veľmi málo

V máji sa pápež František modlí za úctu k ženám.


Žena objíma pápeža Františka počas jednej z generálnych audiencií na Námestí sv. Petra. Foto – TASR/AP

„Aby sa ženám vo všetkých krajinách sveta preukazovala vážnosť a úcta a aby bol patrične oceňovaný ich prínos pre spoločnosť.“ Takto znie celý úmysel, na ktorý sa v rámci Apoštolátu modlitby modlí hlava Katolíckej cirkvi.

„Prínos ženy vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti počnúc rodinou je nepopierateľný. Stačí však len obyčajné uznanie? Urobili sme veľmi málo pre ženy, ktoré sa nachádzajú vo veľmi ťažkých situáciách, opovrhnuté, odtisnuté na okraj spoločnosti či dokonca nútené do otroctva,“ hovorí pápež František vo videu, ktoré zverejnila Svetová sieť modlitby Svätého Otca, známejšia pod názvom Apoštolát modlitby.

„Musíme odsúdiť sexuálne násilie, ktorým ženy trpia, a odstrániť prekážky, ktoré bránia ich plnému začleneniu do sociálneho, politického a ekonomického života. Ak si myslíš, že toto je správne, vyslov túto prosbu spolu so mnou. Je to modlitba: aby vo všetkých krajinách na svete boli ženy uctené a rešpektované a aby sa docenil ich nezastupiteľný vklad pre spoločnosť,“ dodal František.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo