Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
10. august 2023

Festival inovácií INOFEST prvýkrát na východnom Slovensku

Festival inovácií INOFEST prvýkrát na východnom Slovensku

INOFEST je festival inovácií, ktorý už štvrtý rok organizuje so svojimi členmi a partnermi združenie INOVATO.

V roku 2023 prinášame podujatie prvýkrát na východné Slovensko, čím chceme poskytnúť príležitosť našim členom a partnerom prezentovať svoje firmy, vytvárať nové kontakty, hľadať biznisové príležitosti, prispieť k rozširovaniu a prepájaniu našej siete a rozvoju inovačného ekosystému. Festival je miestom, kde sa stretávajú experti z firiem, zástupcovia štátnej správy, samosprávy, neziskových organizácií, študenti ako aj verejnosť, aby spolu diskutovali o inováciách, trendoch v inováciách, vede, výskume, biznise a spoločnosti.

Program podujatia je  zameraný okrem technologických a biznisových tém aj na sociálno – spoločenské témy. Rýchly technologický pokrok prináša okrem svojich pozitív aj výzvy, s ktorými sa naša spoločnosť bude musieť v blízkej dobe vysporiadať. V rámci panelovej diskusie „Aké inovácie potrebujú ľudia, ktorí sú „iní“ a chcú byť integrovaní do spoločnosti?“ prinášame priestor zástupcom občianskych združení a neziskových organizácií, predstaviť svoju činnosť a príspevok k fungovaniu spoločnosti, ktorý je vo veľkej miere pre verejnosť neviditeľný a nedocenený.

Séria paralelných workshopov ponúkne účastníkom možnosť diskutovať s odborníkmi na témy stavu inovácií na východnom Slovensku, posilnenia spolupráce aktérov inovačného ekosystému a tvorbu inovačnej stratégie v Prešovskom kraji a dozvedieť sa praktické skúsenosti a informácie ako získať finančnú podporu projektov zo slovenských a európskych zdrojov.

Inzercia

Trendom v oblasti automatizácie, robotizácie, kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie sa bude venovať blok prednášok v rámci druhého dňa podujatia, kde sa predstavia odborníci z členských firiem INOVATO, ako aj partnerských organizácií.

Súčasťou podujatia je návšteva partnerských firiem v Prešove a okolí, čo prináša účastníkom príležitosť spoznať partnerov, ich firmy, výrobu, technológie a nadviazať spoluprácu.

V rámci podujatia pre účastníkov pripravený pestrý sprievodný program, odovzdávanie výročnej ceny za inovácie, kultúrny program, výstava a prezentácia spolupracujúcich organizácií a partnerských firiem a široký priestor pre spoznávanie sa, diskusie a networking.

Pridajte sa k nám na INOFEST-e, zažite pohodovú atmosféru a staňte sa súčasťou inšpiratívneho podujatia, kde sa stretnú myšlienky, inovácie a kreativita! Spojte sa s poprednými odborníkmi, vedcami, podnikateľmi a inovátormi z rôznych oblastí a zažite dva dni plné inovácií, diskusií, spoznávania sa a množstva príležitostí pre váš rast a úspech, tvorbu nových partnerstiev a vzťahov.  

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.