Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2023, 08:40

Cirkev v USA

Biskup Strickland, ktorého rieši Vatikán, by dobrovoľne neodstúpil

Biskup z Tyleru v Texase reagoval na špekulácie, že pápež František zvažuje, že ho požiada o rezignáciu.

Americký biskup Joseph Strickland, ktorý mal v diecéze vizitáciu z Vatikánu, povedal, že zo svojej funkcie dobrovoľne neodstúpi, aj keby ho o to požiadal pápež.

Biskup z Tyleru v Texase tak reagoval na špekulácie, že pontifik zvažuje, že ho požiada o rezignáciu. Informuje o tom magazín America.

Nedávno sa totiž pápež František stretol s prefektom Dikastéria pre biskupov Robertom Prevostom aj nunciom v USA Christopheom Pierreom, pričom portál The Pillar tvrdí, že stretnutie sa týkalo toho, či žiadať odstúpenie Stricklanda, ktorý v posledných rokoch vyvolával viaceré kontroverzie.

Strickland hovorí, že nevie o žiadnej žiadosti Vatikánu o rezignáciu. Na otázku, či by odstúpil, ak by ho o to pápež požiadal, americký biskup naznačil, že by to odmietol, čím by možno donútil Vatikán, aby ho odvolal.

Prípadu biskupa Stricklanda sme sa venovali v tomto texte.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. október 2023, 14:03

Vo veku 68 rokov zomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy Peter Rúčka. Zosnulý bol známy aj ako páter Leo a v rokoch 1992-1999 pôsobil ako provinciálny minister Františkánov na Slovensku. Po odchode z rehole pôsobil v Plaveckom Mikuláši, Dlhej pri Trnave, Moravanoch nad Váhom, Pastúchove a naposledy v Šulekove, kde zomrel. (tkkbs)

02. október 2023, 10:14

Kardinál Kurt Koch priznal chyby pri riešení zneužívania, keď pôsobil ako biskup

Prefekt Dikastéria na podporu jednoty kresťanov po zverejnení švajčiarskej štúdie o zneužívaní priznal, že vo funkcii bazilejského biskupa nenahlásil Vatikánu ani polícii obvinenia voči kňazovi, ktorého obviňovali zo zneužívania. Koch sa dnes za tento postup ospravedlňuje a tvrdí, že nič nezakrýval, len chcel tento prípad osobne spracovať a vyriešiť na personálnom úrade diecézy.

01. október 2023, 18:27
01. október 2023, 16:44

Na niekoľko stoviek miliónov eur vyčíslili vatikánske inštitúcie škody v rámci súdnej kauzy londýnskej nehnuteľnosti. V záverečnej fáze súdneho procesu s desiatkou obžalovaných zazneli finančné nároky, keď Správa dedičstva apoštolskej stolice požaduje 270 miliónov eur, Štátny sekretariát 98 miliónov a tzv. Vatikánska banka viac ako 206 miliónov eur. Súd bude pokračovať záverečnými rečami obhajoby. (aci stampa)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.