Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
17. september 2023

Morálna anarchia. Ako progresívci pohŕdajú veriacimi

Morálna anarchia. Ako progresívci pohŕdajú veriacimi

grafika: Oľano

Strašným problémom, ktorý gniavi našu krajinu, je podľa progresívcov viera Slovákov v Božiu spásu. Problémy treba riešiť a odstraňovať. A ultraliberálny projekt Progresívne Slovensko sa chce s vierou Slovákov v Božiu spásu naozaj radikálne vysporiadať.

7. september, 18:00, Kino Světozor v Prahe. Otec predsedu Progresívneho Slovenska (PS), dlhoročný šéf redakčnej rady a dvorný komentátor Denníka N(enávisť) Martin M. Šimečka v ďalšej zo série kampaňových diskusií na podporu progresívcov s názvom „Ako zachrániť demokraciu“ vyslovuje postoj, ktorý si dobre zapamätajme: „Česi prestali veriť na božiu spásu. V podstate sa na to vykašľali. A keď neveríte na božiu spásu, tak vám LGBTI môže byť ukradnuté. Slováci stále veria, to je ten strašný problém. A ja tým Čechom v tomto závidím.“

Presne pred dvomi rokmi nás navštívil Svätý Otec František, ktorý nám priniesol viacero posolstiev. V jednom z nich nás vyzval, aby sme sa nenechali zotročiť samými sebou a svojím úzkym videním sveta. Jeho slová vtedy vyzdvihli viacerí progresívni politici na čele s pani prezidentkou, niekdajšou podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska. Keď bolo treba v rozhovoroch pre médiá pochváliť Svätého Otca a jeho prejavy, pochválil ho každý, kto mohol. Dva roky po jeho návšteve sú však jeho slová pre progresívcov len dávnou spomienkou a viera v Božiu spásu je pre nich „strašný problém“ Slovenska.

Pre konečné riešenia „strašného problému“ menom VIERA V BOŽIU SPÁSU nemusíme chodiť na Šimečkove kortešačky. Nájdeme ich rovno v predvolebnom programe Progresívneho Slovenska v osobitnej kapitole s názvom Náboženská sloboda. Mimochodom, slovo „sloboda“ po prečítaní tejto kapitoly naberá úplne iný rozmer, než by ktokoľvek čakal.

Zrušenie náboženskej výchovy

Budeme presadzovať nábožensky neutrálne vzdelávanie. Zabezpečíme dôslednú náboženskú neutralitu vzdelávania na verejných školách a vo verejných predškolských zariadeniach.“ Píše sa hneď v druhom bode programovej kapitoly. Čo si má človek predstaviť pod touto myšlienkou? Že progresívna vláda zruší výuku akéhokoľvek náboženstva na školách, a všetky deti sa budú povinne učiť etickú výchovu alebo sexuálnu výchovu, ktorú Progresívne Slovensko plánuje zaviesť v ďalšej kapitole svojho programu? Presne tak.

Je dobre, že za svoje neplnoleté deti ešte stále zodpovedajú rodičia. Práve rodičia dávajú svojim deťom základy, ukazujú im cestu, vedú ich k spôsobu života s tým, že nakoniec aj tak ich deti rozhodnú, ako budú žiť, v čo budú veriť, či budú konať dobro alebo zlo. Rovnako tak aj rozhodnutie, či dieťa bude na základnej škole navštevovať hodiny náboženskej či etickej výchovy musí zostať naďalej plne v rukách rodičov. Neumožniť vyučovanie náboženskej výchovy na školách je návratom do čias komunizmu, kedy platil zákaz náboženskej slobody. O sklonoch členov Progresívneho Slovenska k tomuto režimu nepochybujeme, no... ďakujeme, neprosíme.

Cirkvi so 150 členmi

Podporíme rovnosť veriacich. Presadíme nediskriminačné podmienky pre registráciu náboženských združení, ktorú budú môcť získať skupiny veriacich s počtom najmenej 150 osôb.“ Ďalší blud s cieľom oslabiť existujúce cirkvi. Následky? Nepredstaviteľné.

150 pedofilov bude môcť vďaka zákonu progresívcov založiť svoju oficiálnu svätú cirkev pedofilnú,... a štát ju bude musieť s pokorou uznať a rešpektovať. 150 alkoholikov sa rozhodne založiť svoj náboženský spolok s cieľom uznávať lieh ako jediného spasiteľa,... a štát ho bude musieť s pokorou uznať a rešpektovať. Ďalší žasný nápad z pera progresívcov s cieľom úplne zosmiešniť pojem cirkev v očiach najmä mladých ľudí.

Odluka cirkvi od štátu

Inzercia

Presadíme finančné osamostatnenie cirkví. Zavedieme moderný spôsob financovania základného chodu cirkví a náboženských spoločností... navrhneme prechod z paušálneho príspevku štátu z kapitoly ministerstva kultúry na špecifický daňový režim, vďaka ktorému bude financovanie cikrví zabezpečované jej členmi a sympatizantami.“Inými slovami STOP finančnej pomoci štátu cirkvám. Ak chcete, pomôžte vašej cirkvi sami, štát cirkvám nedá ani euro. Ale na štátne príspevky na LGBTI+ propagandu nám nesiahajte! Tie si zobrať nedáme. To sú peniaze, ktoré sú investované rozumne...

Nie, nezamýšľajú sa nad tým, že cirkev je spoločenstvo veriacich a že dodnes neboli veriacim vrátené všetky komunistami ukradnuté majetky. Nezamýšľajú sa nad tým, že cirkvi plnia mnohokrát mimoriadne dôležité úlohy aj mimo priameho šírenia viery, kedy veľakrát kňazi či rehoľníci a rehoľníčky doslova suplujú to, čo by mal robiť štát. Nezamýšľajú sa nad tým, že v správe cirkví sú tisícky kultúrnych pamiatok v zúboženom stave. A už vôbec nehovoria o tom, že ročný príspevok cirkvám je len tisícina rozpočtu verejnej správy. Rež a rúbaj do krve a tentokrát sú na rade veriaci a ich cirkvi.

Progresívne zvrhlosti

Čo iné sa progresívci chystajú presadiť? Bezplatné prezervatívy a antikoncepciu pre deti od 16 rokov. Bezplatné a pred rodičmi utajené potraty pre dievčatá bez akéhokoľvek ohraničenia veku. Všetky potraty na počkanie bez 48 hodinovej čakacej lehoty na premyslanie. Zrušenie informovania ženy pred interrupciou o možnosti utajeného pôrodu, možnosti osvojenia dieťaťa či finančnej, materiálnej, ako aj psychologickej pomoci žene v núdzi. Šírenie LGBTI+ propagandy na školách. Zavedenie manželstiev homosexuálov a transsexuálov. Zavedenie adopcií detí homosexuálmi a transsexuálmi. Zmenu pohlavia mladistvých. Zmenu pohlavia na požiadanie bez psychiatrického vyšetrenia. Preplácanie umelých oplodnení lesbických párov ... a ďalšia kopa ohavností bez úcty k životu, manželstvu a rodine.

V tejto súvislosti je zaujímavé pochopiť logiku ich zmýšľania. Čiže veriaci si majú sami platiť desiatky miliónov na činnosť cirkví a zároveň chcú tým istým veriacim zákonom prikázať, aby platili ďalšie stovky miliónov zo svojich daní deťom na bezplatné kondómy, antikoncepciu, utajené potraty a lesbám na umelé oplodnenia. Normálne? Hlúpe? Nie, zvrátená zvrhlosť, ktorú nenájdete nikde inde na svete, len v programe Progresívneho Slovenska.

Nemôžem si pomôcť, ale z programu a verejných vyjadrení predstaviteľov PS mám nutkavý pocit, že straníci v PS veriacimi pohŕdajú, považujú ich za menejcenných a zaostalých ľudí a cirkvi za zbytočnú príťaž spoločnosti. Mám pocit, že rodina je pre nich zbytočný spoločenský konštrukt. Ich sen je bezhraničná a bezcitná sloboda. Bez akejkoľvek úcty k hodnotám a tradíciám.

Zobuďme sa, priatelia. Hore som uviedol len malý výcuc z programu ultraliberálneho hnutia Progresívne Slovensko, ktoré sa môže najmä v tomto období stať prístavom pre mnohých nerozhodnutých voličov. Bohužiaľ aj veriacich ľudí, ktorí sa o pohľade PS na vieru a veriacich do volieb ani len nedozvedia. Ak navyše zoberieme do úvahy fakt, že v PS nie sú ochotní vylúčiť povolebnú spoluprácu so smeráckou mafiou prezlečenou v Hlase, po 30. septembri môže na Slovensku nastať totálna MORÁLNA ANARCHIA, kedy im Pellegrini za prísľub ututlania vyšetrovania jeho zločinov bez najmenších problémov schváli akúkoľvek progresívnu hlúposť. Nedovoľme to, prosím. Kvôli Slovensku. Kvôli našim deťom.

Hnutie OĽANO A PRIATELIA je pre konzervatívnych voličov bezpečný prístav. Za tri roky a počas mimoriadne ťažkých kríz sme dokázali presadiť doslova Prorodinnú revolúciu. Urobili sme z rodiny stredobod finančnej pomoci štátu. Podporu na dieťa sme napriek polenám liberálov v parlamente a v prezidentskom paláci zvýšili o 320% na 200 Eur mesačne na dieťa. Trinásty dôchodok sme zvýšili o 300% voči sumám vyplácaným počas Ficových vlád. Zaviedli sme úplne nový rodičovský bonus v priemernej výške 300 Eur ročne. Zaviedli sme tehotenský príspevok, kedy mamička v očakávaní od začiatku štvrtého mesiaca poberá v priemere 300 Eur mesačne až do dňa pôrodu ... a k tomu desiatky iných prorodinných zmien, ktoré konzervatívci a kresťania neboli schopní ani z malej časti od Novembra 1989 presadiť. Môžeme byť na to všetci spolu aj s ľuďmi, ktorí nás verejne aj neverejne podporovali, hrdí. Za rodiny sme sa bili, pre rodiny sme politicky kŕvacali. Dobré dielo sme vykonali.

Verím, že dobre bude, ak vo voľbách spolu zaberieme. Držme si palce a poprosme hore o pomoc. Ďakujem, i.

 

Objednávateľ: OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK, Zámocká 14, 811 01 Bratislava, IČO: 42 287 511

Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s. r. o., Pražská 11, 811 04 Bratislava, IČO: 50205668

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.