Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
17. september 2023

R. Vašečka: Progresívci nemajú žiadne zľutovanie s nenarodenými ženami a mužmi

R. Vašečka: Progresívci nemajú žiadne zľutovanie s nenarodenými ženami a mužmi

Autor: Archív Richarda Vašečku

V nedeľu 24. septembra sa uskutoční pochod Bratislava za život. Zúčastnil som sa všetkých pochodov za život, ktoré sa doposiaľ uskutočnili. A idem aj teraz. Za život pôjdem pochodovať vždy.

Verejná podpora dôstojnému ľudskému životu od počatia po prirodzenú smrť stojí za to. Každý z nás ju môže prejaviť svojou účasťou. Pozývam vás na pochod Bratislava za život. Teším sa, že sa tam stretneme.

My, politici, môžeme a musíme prejavovať ochranu života aj našimi jasnými postojmi, vyjadreniami, legislatívnou iniciatívou, teda predkladaním zákonov, a najmä hlasovaním v parlamente.

Kresťanská únia vždy odvážne chránila život. Veď sme si za to aj riadne „zlízli“ od všetkých možných progresívcov a liberálov. A málokedy sa nás niekto zastal. Nikomu sa nechce klásť hlavu na klát.

Ako poslanec som už v predchádzajúcom volebnom období predložil návrh zákona o obmedzení tzv. potratov na požiadanie, teda svojvoľných potratov bez uvedenia vážneho dôvodu, ktoré tvoria v počte zhruba 5000 ročne absolútnu väčšinu potratov vykonaných na Slovensku.

Predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská sa snažila nájsť priechodný kompromis vo forme zákona o pomoci tehotným matkám, ale ani ten neboli mnohí tzv. konzervatívci ochotní podporiť a liberáli ho s bezostyšnými klamstvami „hejtovali“.

Mňa to len utvrdilo v presvedčení, že títo „liberáli“ nechcú pomáhať tehotným ženám, aby svoje dieťa porodili. Chcú brániť iba „právo“ nenarodenému dieťaťu ukončiť život. Ukázalo sa, že ich reči typu: „Nikto predsa nechce potrat, ale...“ sú falošné. Oni potrat chcú. A pokladajú ho za dobrý.

Potrat je zlý. Je to ukončenie nevinného ľudského života vlastnými rodičmi a lekármi. Teda ľuďmi, ktorí sa zo všetkých síl majú snažiť život chrániť a podporovať.

Ak ešte niekto pochyboval, tak mu musel otvoriť oči program strany Progresívne Slovensko. Títo progresívci sa už vôbec netaja, že potrat chcú. Nemajú žiadne zľutovanie s nenarodenými deťmi, ale ani s tehotnými ženami. A nemajú ani žiadnu pozitívnu víziu pre Slovensko a pre budúcnosť. Lebo budúcnosťou národa sú deti. Tie, ktoré budú s láskou prijaté; tie, ktoré sa narodia.

Nie je pravdou, že sa venujeme „len potratom“. Náš program a naša agenda sú veľmi široké. Väčšinu našej pozornosti a úsilia venujeme pálčivým každodenným potrebám ľudí na Slovensku – rodinám s deťmi, seniorom, školstvu, zdravotníctvu, životnému prostrediu, bezpečnosti, podnikaniu.

Inzercia

Nadpriemernú pozornosť potratom venuje práve program Progresívneho Slovenska. Avšak v opačnom garde. Hrôzostrašným spôsobom, ktorý by výrazne zvýšil počet usmrtených nenarodených detí.

To je rozdiel medzi nimi a nami. To je rozdiel medzi kultúrou smrti a kultúrou života.

Ochrana života je pevným pilierom programu a činnosti Kresťanskej únie. Ochrana života nie je pre nás len politická agenda, ale naše vnútorné presvedčenie. Preto v nej nemôžeme a nechceme poľaviť. Môžete nám veriť.

Prečítajte si aj ďalšie články Richarda Vašečku:

Kto v týchto voľbách zradí voličov ako MOST a SIEŤ?

Čo je viac – 800 zlotých alebo 200 eur?

Odmieta cirkev sexuálnu výchovu?

Objednávateľ: Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s. r. o., Pražská 11, 811 04 Bratislava, IČO: 502205668

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.