Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
09. október 2023

Esejistická súťaž sv. Tomáša Morusa nielen pre študentov práva

Inštitút Ladislava Hanusa v spolupráci s Nadáciou Fides et ratio a Právnickou fakultou Univerzity Komenského vyhlasuje prvý ročník esejistickej súťaže sv. Tomáša Morusa v morálnej, politickej a právnej teórii.

Esejistická súťaž sv. Tomáša Morusa nielen pre študentov práva

Zdroj: www.canva.com

Téma, ktorou sa budú súťažiaci vo svojich prácach tento rok zaoberať, sú Registrované partnerstvá na Európskom súde pre ľudské práva – možnosti (a limity) konzervatívnej odpovede na rozsudky ESĽP (Fedotova).

Súťaž je určená pre všetkých študentov univerzít, mladých akademikov a právnikov do 30 rokov. Hlavnou cenou je finančná odmena vo výške 1 000 eur.

„Skúsenosti ukazujú, že pre obranu prorodinných hodnôt, dôstojnosti každého človeka a ľudských práv je veľmi dôležitá aplikácia právnych noriem súdmi. Nielen pre zachovanie týchto hodnôt, ale aj pre udržanie dôvery verejnosti v demokratické procesy a v právny štát je kľúčové, aby sudcovia dokázali odolať pokušeniu sudcovského aktivizmu a aby jednotlivé právne normy boli interpretované v duchu, ktorý im dali ich tvorcovia. Verím, že naša súťaž povzbudí študentov práva a mladých právnikov, aby sa zaoberali touto výzvou, a pomôže nám nájsť odborne fundované možnosti jej riešenia,“ povedal právnik Boris Bartho, zástupca Inštitútu Ladislava Hanusa v porote súťaže.

Finalisti súťaže budú pozvaní na Konzervatívnu právnickú konferenciu, ktorá sa uskutoční 15. novembra 2023 v priestoroch Právnickej fakulty UK. V rámci programu konferencie budú vyhlásené výsledky súťaže. Víťazné eseje budú neskôr zverejnené na webovej stránke, resp v zborníku súťaže.

Podmienky súťaže a prihlasovací formulár sú zverejnené na webovej stránke súťaže www.slh.sk/esejisticka-sutaz

Eseje je možné do súťaže posielať do 31. októbra 2023.

Kontakt pre médiá:
sutaz@slh.sk
web: www.slh.sk/esejisticka-sutaz

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.