Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
14. október 2023

Nebojte sa

Godzone Tour 2023 sa začína už o desať dní

Sloganom 15. ročníka je „Nebojte sa“, slová, ktoré vyhlásil sv. Ján Pavol II. pri prevzatí pápežského úradu. Výzva byť odvážny rezonovala aj počas Svetových dní mládeže v Lisabone.

Godzone Tour 2023 sa začína už o desať dní

Zdroj: Godzone

Pätnásty ročník série evanjelizačných koncertov sa začne už o desať dní. Godzone turné bude tento rok prebiehať 23. – 28. októbra v mestách Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica.

Godzone Tour je originálny hudobno-tanečný program plný modlitby, svedectiev, chvál, divadla a inovatívnej videoprodukcie. Tento rok sa opäť uskutoční na konci októbra v štyroch slovenských aj dvoch českých mestách: Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica.

Program bude trvať od 18.00 do 21.00 h, pričom vstup bude ako vždy zadarmo. Vstup do haly bude dostupný už od 17.00 h.

Sloganom 15. ročníka je „Nebojte sa“, slová, ktoré vyhlásil sv. Ján Pavol II. pri prevzatí pápežského úradu. Výzva byť odvážny rezonovala tiež počas Svetových dní mládeže v Lisabone, kde ju pápež František predniesol mladým vo viacerých kázňach.

„K povzbudeniu ,Nebojte sa!‘ sa vraciam aj dnes, lebo mám pocit, že akosi všade vôkol nás narastá kultúra strachu, beznádeje, smrti a tiež sebectva či nezdravého individualizmu. Vidím okolo seba obrovské množstvo strachov, ktoré sa čoraz viac usídľujú v srdciach a mysliach ľudí a ticho našepkávajú, aby sme sa báli,“ povedal k téme turné Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Program turné je známy svojou produkciou na vysokej úrovni. Choreografiu pripravia mená ako Karol Regeci, ktorý pôsobí v Slovenskom národnom divadle a na Novej scéne, či Pavol Danko, známy redaktor TV Lux. O dychovú sekciu sa postará František Džubakovský, bicie má zasa na starosti Samuel Kmotorka, bubeník na voľnej nohe so skúsenosťami zo Slovenskej filharmónie, Opery SND aj z BBC.

Spievať na turné bude tradične Július Slovák, ku ktorému sa počas tohto ročníka pridajú Katarína Jura, Mária Podhradská a Marie Vosáhlová z Českej republiky.

Inzercia

S realizáciou Godzone tour každý rok okrem vynikajúcich slovenských a českých umelcov pomáha aj nemalý tím dobrovoľníkov. Približne 300-člennému tímu pomáhajú v každom meste aj lokálni dobrovoľníci, pričom turné je financované v drvivej miere z darov.

Okrem služby v technickom zabezpečení, realizačných úlohách, pri stavbe pódia, doprave, dekorovaní pódia, príprave predajného stánku Godzone shopu a pod. dobrovoľníci vyjdú tiež do ulíc a škôl, kde budú hlásať radostnú zvesť Ježiša Krista skrz evanjelizáciu vo verejných priestoroch, ale aj dobročinnosťou pri zbieraní odpadkov či stretávaní sa s ľuďmi v sociálnych zariadeniach.

Podujatie zastrešuje Rada pre mládež pri Konferencii biskupov Slovenska. Garantmi projektu sú katolícki kňazi ThLic. Ondrej Chrvala a ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD., a Mgr. Dominik Markoš.

Ďalšie informácie sú postupne zverejňované na stránke tour.godzone.sk

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.