Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
27. október 2023

Svätec týždňa

Wolfhard, pustovník

Ako laický brat vstúpil do kamaldulského kláštora a nechal sa zavrieť do svojej cely, v ktorej žil až do svojej smrti.

Wolfhard, pustovník

Zdroj: Wikipedia

Wolfhard sa narodil okolo roku 1070 v Augsburgu a vyučil sa za sedlára. Ako tovariš sa vydal na púť do Ríma a potom sa usadil vo Verone, kde sa stal najlepším sedlárom v meste. Po skončení svojej práce sa staral o chudobných a núdznych v meste a delil sa s nimi o všetko, čo mal.

Keďže jeho povesť mu prinášala viac návštevníkov, ako by si prial, odišiel ako pustovník do lesa v údolí Adige, kde sa venoval výlučne modlitbe a mlčaniu. O dvadsať rokov neskôr ho v jeho ústraní objavili lovci a pohli ho, aby sa vrátil do Verony. Tam vstúpil do kamaldulského kláštora San Salvatore di Corte Regia ako laický brat. Nechal sa zavrieť do svojej cely a žil tam ďalších desať rokov, kým 30. apríla 1127 zomrel.

Hoci Wolfhard chcel byť pochovaný pod prahom kláštora smerom do ulice, dostal mramorový sarkofág, ktorý mu darovali obyvatelia Verony. 27. októbra 1602 preniesli Wolfhardove relikvie z Verony do Augsburgu, kde bol založený prvý kapucínsky kláštor. Od roku 1909 spočívajú v novopostavenom kapucínskom Kostole svätého Sebastiána.

Wolfhard z Augsburgu je patrónom sedlárov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.