Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
03. november 2023

Prvý ročník medzinárodnej Konzervatívnej právnickej konferencie

Inštitút Ladislava Hanusa v spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Komenského organizuje prvý ročník Konzervatívnej právnickej konferencie.

Prvý ročník medzinárodnej Konzervatívnej právnickej konferencie

Zúčastnia sa na ňom domáci aj zahraniční hostia, ako napr. Pierre-Hugues Barré (Science Po Paríž), Jakub Kříž (Univerzita Karlova Praha), prof. Tomáš Ľalík (PF UK Bratislava) či Guilermo Morales (ADF Viedeň).

Témou prvého ročníka konferencie sú Civilné zväzky osôb rovnakého pohlavia na Európskom súde pre ľudské práva – možnosti (a limity) konzervatívnej odpovede na rozsudky Európskeho súdu pre ľudské práva.

Cieľom konferencie je analyzovať rozsudky ESĽP z pohľadu právnej vedy a filozofie, identifikovať problémy a preskúmať možnosti (a limity) konzervatívnej odpovede v kontexte krajín strednej Európy.

„Tvorba Európskeho dohovoru o ľudských právach bola potvrdením ľudskej dôstojnosti a základných práv každého človeka. Na podpise a ratifikácii tohto dokumentu sa podieľali veľkí európski štátnici ako Konrad Adenauer a Robert Schuman. Práve v čase hodnotovej krízy, ktorú dnes Európa prežíva, je dôležité, aby sme sa vrátili k odkazu týchto osobností a k ich ideovému zakotveniu. Verím, že aj naša konferencia k tomu prispeje,“ povedal Boris Bartho, jeden z organizátorov z Inštitútu Ladislava Hanusa.

Program konferencie bude pozostávať z dvoch hlavných panelov. Prvý, akademický panel, bude analyzovať rozsudky z pohľadu právnej vedy a filozofie práva a v druhom paneli budú predstavitelia mimovládnych právnických a advokátskych organizácii, ktoré obhajujú konzervatívne prípady pred Európskym súdom pre ľudské práva, ako napr. Aliancia na obranu slobody (ADF), Ordo Iuris a ďalšie.

Inzercia

Konferencia je určená právnickej verejnosti, akademikom, študentom i širšej odbornej verejnosti so záujmom o právne, morálne a politické otázky.

Po oficiálnom ukončení konferencie bude nasledovať recepcia.

Viac o programe konferencie a o možnosti zakúpiť si vstupenky nájdete na www.slh.sk.

Kontakt pre médiá: sutaz@slh.sk

Odporúčame

Kampaň Sviečka za nenarodené deti citlivo otvára tabuizovanú tému potratov

Kampaň Sviečka za nenarodené deti citlivo otvára tabuizovanú tému potratov

Začala sa celoslovenská osvetová kampaň Sviečka za nenarodené deti, ktorá končí 12. novembra. Kľúčovým dňom je 2. november, kedy občianske združenie Fórum života pozýva spomenúť si na všetky deti, ktoré sa nemohli narodiť, a zapáliť na cintorínoch a pri pamätníkoch nenarodeným sviečku za nenarodené deti ako tichú spomienku v nežnom plameni.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.