Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. november 2023, 18:37

Pápež František znova vyzval na mier

Pokračovať v úsilí ukončiť prebiehajúce konflikty na Blízkom východe a Ukrajine pokladá za nevyhnutné.

„Modlím sa za ťažko skúšaných obyvateľov Ukrajiny... a za Palestínčanov a Izraelčanov,“ uviedol pápež počas tradičnej nedeľnej modlitby Anjel Pána na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.

Pápež dodal, že mier je možný a „nesmieme rezignovať, pretože vojna je vždy porážkou, z ktorej profitujú len výrobcovia zbraní“.

Pápež už viackrát žiadal ukončenie konfliktu medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas. Humanitárnu situáciu v Pásme Gazy označil za veľmi vážnu a uviedol, že každá ľudská bytosť má právo žiť v mieri. Žiadal tiež prímerie vo vojne na Ukrajine.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

28. november 2023, 19:49

Pápež František zo zdravotných dôvodov zrušil plánovanú cestu do Dubaja. Koncom tohto týždňa sa tam mal zúčastniť na klimatickej konferencii COP28. V uplynulých dňoch pápež obmedzil svoje aktivity pre zápal na pľúcach. (tasr)

28. november 2023, 11:00

Najvyšší predstaviteľ Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi Sviatoslav Ševčuk vyzval na novú encykliku o mieri. „Už dávno tu nebola autentická sociálna encyklika o mieri, hoci Laudato si’ a Fratelli tutti sa dotýkali rôznych aspektov. Avšak encyklika o mieri nebola, pričom by poslúžila na načrtnutie vývoja sociálnej náuky cirkvi v dnešných súvislostiach,“ povedal kyjevský arcibiskup v rozhovore pre agentúru ACI Stampa.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.