Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 07:23
Pápež František sa v nedeľu naobedoval s 1 200 chudobnými v Aule Pavla VI.

Foto: TASR/AP/Andrew Medichini

Pápež František sa v nedeľu naobedoval s 1 200 chudobnými v Aule Pavla VI. Podávali sa cestoviny plnené tvarohom, špenátom a poliate syrovou omáčkou, mäsové guľky s paradajkovou omáčkou a karfiolovým pyré a ako dezert tiramisu. Počas svätej omše v Bazilike sv. Petra pri príležitosti Svetového dňa chudobných vyhlásil, že „chudoba je škandál“. (aci stampa, vatican news)

Inzercia

Dnes treba vedieť

28. november 2023, 19:49

Pápež František zo zdravotných dôvodov zrušil plánovanú cestu do Dubaja. Koncom tohto týždňa sa tam mal zúčastniť na klimatickej konferencii COP28. V uplynulých dňoch pápež obmedzil svoje aktivity pre zápal na pľúcach. (tasr)

28. november 2023, 11:00

Najvyšší predstaviteľ Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi Sviatoslav Ševčuk vyzval na novú encykliku o mieri. „Už dávno tu nebola autentická sociálna encyklika o mieri, hoci Laudato si’ a Fratelli tutti sa dotýkali rôznych aspektov. Avšak encyklika o mieri nebola, pričom by poslúžila na načrtnutie vývoja sociálnej náuky cirkvi v dnešných súvislostiach,“ povedal kyjevský arcibiskup v rozhovore pre agentúru ACI Stampa.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.