Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. november 2023, 09:39

Predsedníčka rady Nemeckej evanjelickej cirkvi odstúpila z funkcie

Annette Kurschusová čelí obvineniam, že kryla prípad istého zamestnanca cirkvi podozrivého zo sexuálneho útoku.

Predsedníčka rady Nemeckej evanjelickej cirkvi Annette Kurschusová v pondelok odstúpila zo svojho postu v súvislosti s obvineniami, že kryla prípad istého zamestnanca cirkvi podozrivého zo sexuálneho útoku. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Kurschusová poprela, že by o sexuálnom násilí vedela. Z funkcie podľa svojich slov odstúpila, „aby zabránila poškodeniu cirkvi“.

Podľa médií bola 60-ročná teologička informovaná o obvineniach voči svojmu bývalému kolegovi pôsobiacemu v meste Siegen, ale nič s tým neurobila. Muža v súčasnosti vyšetruje polícia.

Kurschusová uviedla, že rodinu podozrivého poznala už dlho a vedela o jeho homosexualite aj o manželskej nevere. Povedala, že sa snažila rodinu chrániť, ale dostala sa pod paľbu kritiky pre „nedostatok transparentnosti“.

„Je to o to trpkejšie, že som sa nikdy, a to zdôrazňujem, nikdy nesnažila zbaviť zodpovednosti, zamlčať dôležité fakty, utajiť fakty alebo dokonca kryť obvinenú osobu,“ dodala.

Inzercia

Dnes treba vedieť

03. december 2023, 10:02
02. december 2023, 09:04

V Guatemale sa špekuluje o možnom zatykači na kardinála Alvara Ramazziniho. Správy prišli potom, ako sa kardinál postavil na stranu víťaza volieb. V Guatemale je momentálne politická kríza, keďže doterajšia vládna strana odmieta uznať porážku vo voľbách. Nunciatúra v krajine dokonca dostala list s vážnymi obvineniami voči 76-ročnému prelátovi, no o čo konkrétne ide, nie je známe. (kathpress)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.