Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. november 2023, 14:16

Mesiánska konferencia

V Žiline bude prednášať popredný mesiánsko-židovský teológ Richard Harvey

V Žiline bude prednášať popredný mesiánsko-židovský teológ Richard Harvey

Zdroj: jewsforjesus.org

Organizátorom podujatia je občianske združenie Cesta k zmiereniu TJCII.

V kostole ECAV v Žiline na Námestí Žilinskej synody sa v sobotu 2. decembra uskutoční mesiánska konferencia na tému Ježiš, kráľ Židov. Hlavným rečníkom bude popredný mesiánsko-židovský teológ Richard Harvey.

„Cirkev sa podľa apoštola Pavla (Ef 2) skladá z dvoch častí – cirkev zo židov (ecclesia ex circumcisione) a cirkev z národov (ecclesia ex gentibus). Už v priebehu prvých storočí sa cirkev zo židov stratila a významným znamením našich čias je to, že Boh opäť naštepuje ratolesti z ušľachtilej olivy do kmeňa (Rim 11) a židia nachádzajú v Ježišovi svojho Mesiáša. Nazývajú sa mesiánski židia a v celosvetovom meradle je ich už viac ako stotisíc,“ hovorí predseda občianskeho združenia Cesta k zmiereniu TJCII Pavol Strežo.

„Keďže na Slovensku nemáme mesiánsko-židovskú kongregáciu, pozývame hostí zo zahraničia. Aj takto chceme pomôcť cirkvi na Slovensku spoznať v mesiánskych židoch tú časť cirkvi, bez ktorej nie sme kompletní. Dr. Richard Harvey prichádza v čase, keď Izrael prechádza ťažkou skúškou vojny, a preto sa chceme počas konferencie modliť aj za Izrael,“ dodáva Pavol Strežo, ktorý je hlavným organizátorom podujatia.

Viac informácií, ako aj možnosť prihlásenia nájdete na stránke www.tjcii.sk.

Richard Harvey vyučuje históriu a teológiu mesiánskeho judaizmu na All Nations Christian College vo Veľkej Británii. Je držiteľom doktorátu z náboženských štúdií na University of Wales a vedúcim magisterského štúdia mesiánskych židovských štúdií, prvého postgraduálneho programu o mesiánskom judaizme v Spojenom kráľovstve. Zároveň je viceprezidentom Medzinárodnej mesiánskej židovskej aliancie (IMJA).

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.