Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
12. jún 2016

Figurína s maketou zbrane prerušila omšu. Zasahovala polícia aj pyrotechnik

K prípadu sa vyjadril aj bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský.

Figurína s maketou zbrane prerušila omšu. Zasahovala polícia aj pyrotechnik

Pred vchod do bratislavskej katedrály svätého Martina v nedeľu ráno neznámy človek umiestnil zahalenú figurínu so zbraňou v rukách. Udalosť si vyžiadala zásah polície.

Miesto prezrel aj pyrotechnik a pes vycvičený na vyhľadávanie výbušnín. Výbušninu polícia nenašla, informovala TASR bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. 



Neznámy páchateľ umiestnil takúto figurínu s maketou zbrane pred Katedrálu sv. Martina v Bratislave. Foto – TASR/KR PZ v Bratislave

Na figurínu upozornili políciu na linke 158 krátko pred 9.15 h. „Na miesto boli vyslané hliadky policajného zboru, ktoré hodnovernosť oznámenia potvrdili. Za účelom vykonania pyrotechnickej prehliadky sa na miesto dostavil pyrotechnik a policajt so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín, ktorí prítomnosť výbušniny ani iných podozrivých predmetov nepotvrdili,“ uviedla Mihalíková.

Policajti podľa jej slov v súčasnosti vykonávajú všetky potrebné úkony na objasnenie veci. „Len čo bude možné, bude polícia verejnosť o prípade bližšie informovať,“ dodala hovorkyňa.

Keďže z bezpečnostných dôvodov došlo k prerušeniu slávenia nedeľnej svätej omše v katedrále, na miesto osobne prišiel bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Veriacich požiadal o zachovanie pokoja a udelil im dišpenz od účasti na bohoslužbe, ktorá nemohla v chráme pokračovať. Jej dokončenie následne umožnili v kaplnke seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave, kam boli presunuté aj ďalšie dve nedeľné slávenia.

„Je to, samozrejme, poľutovaniahodné gesto. Dúfame, že polícia identifikuje jeho autorov. Treba však zachovať pokoj. Aj takéto situácie nám pripomínajú, aké dôležité je usilovať sa o pokojné spolunažívanie a prejavovať úctu. Opačné spôsoby nemôžu byť našimi spôsobmi; naopak, naše správanie im má byť protiváhou,“ uviedol k prípadu arcibiskup Zvolenský.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.