Anglikánsky prímas ubytuje rodinu utečencov

Po pápežovi Františkovi ubytuje utečencov aj duchovná hlava Anglikánskej cirkvi.

Anglikánsky prímas Justin Welby ubytuje vo svojej londýnskej rezidencii rodinu sýrskych utečencov. Do arcibiskupského paláca sa má nasťahovať na budúci mesiac.

„Je úžasné, že canterburský arcibiskup bol spolu s mnohými komunitami po celej krajine ochotný pomôcť a poskytnúť utečencom útočisko,“ uviedla manažérka charitatívneho Výboru pre utečencov v Spojenom kráľovstve Anna Musgraveová.

Prečítajte si aj
Prečo mnohí utečenci konvertujú na kresťanstvo Zdieľať

Canterburský arcibiskup v minulosti ostro kritizoval bývalého predsedu vlády Davida Camerona, ktorý navrhol poskytnúť azyl 20-tisíc utečencom zo Sýrie. Podľa Welbyho sú tieto čísla v porovnaní s Nemeckom, ktoré prijalo viac než milión ľudí utekajúcich pred vojnou, príliš nízke.

Anglikánsky prímas už v septembri 2015 vyhlásil, že prijme sýrskych utečencov, podobne ako to urobil pápež František. Hlava Katolíckej cirkvi priviezla v apríli 2016 z návštevy gréckeho ostrova Lesbos tri utečenecké rodiny. Ďalších deväť utečencov pápež ubytoval minulý mesiac. Dve utečenecké rodiny prijal Vatikán už aj v uplynulom roku.

Foto – TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo