Pápež František: Ak kresťan neslúži druhým, zrádza Krista (video)

Pápež František: Ak kresťan neslúži druhým, zrádza Krista (video)

Mladí nesú kríž medzi zastaveniami krížovej cesty, ktorú sa modlili v piatok s pápežom Františkom. Foto - TASR/AP

Piatkovému programu pápeža Františka na Svetových dňoch mládeže dominovala téma utrpenia. Po návšteve Osvienčimu zavítal do detskej nemocnice a s 800-tisíc mladými sa pomodlil krížovú cestu.

Sedem plus sedem rovná sa štrnásť. Sedem skutkov telesného milosrdenstva plus sedem skutkov duchovného milosrdenstva rovná sa štrnástim zastaveniam krížovej cesty, ktorú sa pápež s mladými modlil v krakovskom parku Błonia. Mohutný kríž si medzi jednotlivými zastaveniami podávali mladí zo združení Cenacolo, Archa či Kirche in Not, ktoré pomáhajú chorým a núdznym.

„Sme pozvaní slúžiť ukrižovanému Ježišovi v každom človekovi, žijúcom na okraji spoločnosti,“ povedal pápež František v príhovore, ktorý nasledoval po pobožnosti. „Ak sa niekto nazýva kresťanom, a nežije pre službu, jeho život nemá cenu. Svojím životom zapiera Ježiša Krista,“ apelovala hlava cirkvi na mladých.

Ešte pred modlitbou krížovej cesty pápež František navštívil detskú nemocnicu v Krakove – Prokocime. „Chcel by som prejaviť trochu blízkosti každému chorému dieťaťu pri jeho posteli, objať ho jedno po druhom, čo i len na okamih si vypočuť každého z vás a spolu zotrvať v tichu zoči-voči otázkam, na ktoré neexistujú okamžité odpovede. A pomodliť sa,“ povedal František zhromaždeným detským pacientom, rodičom a nemocničnému personálu.

Prečítajte si aj
Pápež František prišiel do Osvienčimu a mlčal Zdieľať

Po príhovore pápež bez prítomnosti médií navštívil deti, ktoré ležia na oddelení intenzívnej starostlivosti. Pred odchodom sa pomodlil v nemocničnej kaplnke, v ktorej sa nachádzajú relikvie sv. Jána Pavla II., ktorý nemocnicu v roku 1991 osobne navštívil.

Video a infografika - Peter Balberčák

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo