Benedikt XVI. oddychuje v Castel Gandolfo. Do Álp necestuje

Tento rok pápež nenadviaže na tradíciu tráviť leto v Alpách. Od 7. júla bude oddychovať v pápežskom letovisku (na obr.) v prirímskej obci Castel Gandolfo.

„Svätý otec si veľmi cení pozvania, prijaté aj v tomto roku, stráviť niekoľko týždňov v alpských lokalitách a úprimne ďakuje všetkým biskupom, ktorí mu ich zaslali, ale tentokrát uprednostňuje začať letné obdobie oddychu a štúdia hneď, bez námahy spojenej s ďalšími presunmi,“ uviedla Svätá stolica vo svojom vyhlásení. Pápež tak nenadviaže na tradíciu „alpských dovoleniek“.

Minulý rok Benedikt XVI. oddychoval v rezidencii Les Combes v podalpskej obci Introd. Severotaliansky región hostil súčasného pápeža aj v rokoch 2005 a 2006. V Les Combes strávil svoju poslednú dovolenku v roku 2004 aj pápež Ján Pavol II. Počas svojho dlhého pontifikátu oddychoval na tomto mieste až desaťkrát.

Prefektúra pápežského domu zároveň oznámila, že do 4. augusta nebude pápež poskytovať generálne, ani súkromné audiencie. Chýbať však nebude tradičná nedeľná modlitba Anjel Pána, ktorú sa pápež bude s verejnosťou modliť pred rezidenciou v Castel Gandolfo.

Zdroj: Tlačové stredisko Svätej stolice

Foto: flickr.com

Súvisiace články: Benedikta XVI. čaká pred dovolenkou viacero dôležitých rozhodnutí

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo