Čo napísal údajný kňaz Figeľovi?

Včera denník SME a TV Markíza informovali o liste kňaza Gabriela Tassariho, v ktorom mal predsedu KDH Jána Figeľa varovať pred hriešnymi koaličnými spojenectvami. List je pravdepodobne podvrhom.

„Vážený pán predseda Figeľ, nezhrešte!“ Týmito slovami sa začína list, ktorý si v uplynulých dňoch našli v poštových schránkach niektorí obyvatelia stredného a západného Slovenska. List je podpísaný 55-ročným kňazom Gabrielom Tassarim a obsahuje aj pečiatku Farnosti sv. Juraja v Trenčianskych Miticiach. Kňaz autorstvo listu poprel. Navyše, v spomínanej farnosti, ktorá patrí do Nitrianskej diecézy, nepôsobí on, ale jeho o päť rokov starší brat Elemír. Gabriel Tassari je farárom v Plaveckom Petri v Bratislavskej arcidiecéze.

„Ukazuje sa, že spoločenstvo strán, z ktorého by mohla byť aj vláda na najbližšie štyri roky, nie je tým spoločenstvom, ktoré bude schopné reprezentovať a obhajovať záujmy nás kresťanov,“ uvádza autor listu, ktorý zdôrazňuje, že kresťanské hodnoty nemožno „presadiť v zoskupení s tými, ktorí svoj program a svoj mandát získali na základe sľubov, ktoré v žiadnom prípade nemožno spájať s hodnotami našej katolíckej cirkvi“.

Zaujímavý je detail, že autor píše názov Katolícka cirkev výhradne s malým „k“, pričom v cirkevnej dokumentácii a tlači sa píše vždy s veľkým začiatočným písmenom.

„Stojíme na križovatke ciest. Ani jedna cesta nie je vydláždená len dobrom. Na oboch sú prekážky, ktoré musíme prekonávať. Na jednej strane je cesta možno aj s hriešnikom, ktorý vie, že spáchal aj hriechy, ale má snahu o nápravu a ponúka pomocnú ruku pri presadzovaní našich kresťanských hodnôt. Na druhej strane číha zlo. Má vedome vo svojom programe zlo a dokonca ho aj verejne obhajuje,“ naráža autor listu na SMER-SD a SaS. Svoju výzvu končí slovnou hračkou: „Križovatky sú pre silných. Ak sa rozhodnú pre správny smer, posilní ich to, a pomôžu pri presadení našich kresťanských myšlienok, postojov a názorov. Ak sa však zvolí nesprávna cesta, často končí na útese, z ktorého už niet cesty späť.“

Kliknutím na obrázok zväčšíte znenie textu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo