ISIS útočí na pápeža Františka: Je to náš nepriateľ číslo jeden

Oficiálny mesačník Islamského štátu útočí na hlavu Katolíckej cirkvi. Pápeža obviňuje, že je obhajca gayov a že sa snaží o dialóg s umierneným islamom.

Najnovšie číslo digitálneho časopisu Dabiq zdobí na obálke fotka islamistu, ako odstraňuje zo strechy kríž. Slová na titulke hlásia: „Zlom kríž.“ V čísle 15 časopis podporuje „svätú vojnu“ a priamo útočí na argentískeho pápeža.

Upozornil na to taliansky denník Il Fatto Quotidiano.

V samotnom texte na strane 74 s titulkom V slovách nepriateľa pápeža označujú ako „neveriaceho“ a nepriateľa číslo jeden pre moslimské komunity.

Františkovi vyčítajú podporu homosexuálov (zrejme ide o narážky na niektoré zle interpretované výroky Františka). Islamistom tiež prekáža snaha pápeža o dialóg s umierneným islamom, predovšetkým s prestížnym arabským kazateľom z káhirskej univerzity Al Azhardel. 

Ahmeda al Tayeba totiž ISIS označil ako apostatu a tiež odsúdil za kontakty s rímskym biskupom. Islamistom sa nepáčilo, že imám al Tayeb vyhlásil, že kresťanstvo je „náboženstvo lásky a mieru“.

Magazín priniesol tiež text s názvom Prečo ich nenávídme a prečo proti nim bojujeme, kde sa píše o kontrastoch medzi islamom a kresťanstvom, respektíve štýlom života na Západe.

„Nenávidíme vás, hlavne preto, že ste neveriaci. Odmietate uznať Allahovu jedinečnosť. Neznášame vás, pretože vaše sekulárne a liberálne spoločnosti povoľujú veci, čo Allah zakázal,“ píše sa v článku. 

Propagandistický magazín tiež v editoriáli oslavuje „mučeníkov" kalifátu z Francúzska či Nemecka. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo