Vatikán bojuje proti AIDS

Vatikánska Kongregácia pre evanjelizáciu národov vyčlenila 1,2 milióna eur pre podporu centier prevencie a liečby AIDS v 41 krajinách. Informovala o tom agentúra Fides.

Najväčšia časť finančných prostriedkov poputuje do Afriky, kde bude podporených 104 inštitúcií v 24 krajinách. Zvyšné peniaze si prerozdelí 14 centier v Amerike, 11 v Ázii a 3 v Oceánii.

„Aj keď sa vďaka novým medicínskym vymoženostiam a objavom stále účinnejších liekov darí pomáhať a liečiť mnoho nakazených osôb, choroba každý rok postihne ešte stále početné obete. Je extrémne dôležité podporovať prevenčné programy, aby ľudia pochopili riziká spojené s kontaktom, najmä intímnym, s nakazenými osobami,“ uvádza agentúra, ktorá je informačným orgánom kongregácie.

Ďalších 300 000 eur spomínaná kongregácia vyčlenila na pomoc utečencom v afrických regiónoch Dárfur (Sudán), Likouala (Kongo), Kilwit (Demokratická republika Kongo) a Gulu (Uganda). „Pomôcť im neznamená iba gesto kresťanskej lásky, ale je aj signálom solidarity prameniacej zo sociálnej spravodlivosti, na ktorú majú právo všetky národy.“

Foto: sxc.hu

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo