Kardinál Bagnasco: Budem sa modliť za bin Ládinovu dušu. Tak ako za jeho obete

Arcibiskup Janova a predseda Talianskej biskupskej konferencie, kardinál Angelo Bagnasco sa počas včerajšej omše v janovskej katedrále vyjadril aj k smrti Usámu bin Ládina.

„Modlím sa za dušu bin Ládina tak ako som sa modlil a modlím za duše všetkých tých, ktorí sa stali obeťami terorizmu a násilia, počnúc známou tragédiou newyorských mrakodrapov,“ uviedol včera kardinál Bagnasco v katedrále San Lorenzo. „Dúfame, že táto nová situácia môže predstavovať krok vpred pre všetkých ľudí dobrej vôle.“

„Cesta dialógu a diplomacie je v akejkoľvek situácii vždy hlavnou, prioritnou a trvalou cestou,“ cituje ďalej kardinála dnešné vydanie katolíckeho denníka Avvenire. Bagnasco zároveň zdôraznil, že boj proti al-Kájde „absolútne nie je náboženskou vojnou“, pričom je potrebné úsilie všetkých o hľadanie nových a pozitívnejších ciest.

K zabitiu hlavy al-Kájdy sa včera vyjadril aj riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Federico Lombardi, ktorý uviedol, že „zoči-voči smrti človeka sa kresťan nikdy neraduje, reflektuje vážnu zodpovednosť každého jednotlivca pred Bohom a voči človeku, a dúfa a snaží sa, aby sa žiadna udalosť nestala príležitosťou k ďalšiemu rastu nenávisti, ale k rastu pokoja". Celé vyjadrenie nájdete tu.

Imrich Gazda

Zdroj: Avvenire, 3.5.2011, s. 16

Foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo