Španielska univerzita usporiada kongres o Benediktovi XVI.

Na pôde Katolíckej univerzity San Antonio sa uskutoční medzinárodný kongres pri príležitosti 60. výročia kňazskej vysviacky súčasného pápeža. Konať sa bude 26. – 30. októbra pod názvom Benedikt XVI.: Pápež pre tretie tisícročie.

Joseph Ratzinger prijal spolu s bratom Georgom kňazské svätenie v roku 1951 na sviatok apoštolov Petra a Pavla. Vo freisinskom dóme im ho udelil kardinál Michael von Faulhaber. „Ten slnečný letný deň zostáva nezabudnuteľným vrcholom života,“ spomína súčasný pápež v autobiografii Z môjho života.

Túto udalosť si pripomenú účastníci kongresu s medzinárodnou účasťou, ktorému bude predsedať kardinál Antonio Cañizares Llovera (65), prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí. Ako informovala americká tlačová agentúra Catholic News Agency, univerzita pozýva odborníkov z celého sveta, aby sa podelili so svojimi názormi na život a dielo Benedikta XVI.

Skúsenosť s podobnou akciou už univerzita má. Počas minuloročnej jari hostila kongres, ktorý sa konal na počesť Jána Pavla II. Počas neho odhalil sochu blahoslaveného pápeža významný španielsky sochár Venancio Blanco (nar. 1923). Pri príležitosti októbrového kongresu Blanco opäť vytvorí sochu súčasného pontifika., ktorá bude trvalo vystavená v areáli univerzity.

Katolícka univerzita San Antonio je súkromnou vysokou školou nachádzajúcou sa v regióne Murcia na juhovýchode Španielska. Založená bola v roku 1996 katolíckym laikom Josém Luisom Mendozom Pérezom. V súčasnosti na nej študuje približne 6 000 študentov v 27 magisterských a 15 doktorských študijných programoch.

Marián Sekerák

Foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo