S pápežom v spovednici

Príležitosť vyspovedať sa priamo pápežovi mali v sobotu ráno štyria mladí účastníci Svetových dní mládeže (WYD).

Dvaja francúzsky, jeden nemecky a jeden španielsky hovoriaci mladí ľudia našli včera v spovednici samotného pápeža. Ten priestory apoštolskej nunciatúry, kde býva počas WYD opustil už krátko pred deviatou, aby zasadol do jednej z 200 mobilných spovedníc rozmiestnených v najväčšom madridskom parku Jardines del Buen Retiro. Mladí tu už od 14. augusta slávia tzv. slávnosť odpustenia (Fiesta del Perdón).

Podľa agentúry Zenit chcel Benedikt XVI. takto zhmotniť svoje slová z posolstva k tohtoročným WYD, v ktorom mladých vyzval, aby sa naučili vidieť a stretávať Ježiša vo sviatosti zmierenia, v ktorej ukazuje svoje milosrdenstvo a neustále ponúka svoje odpustenie. Portál Vatican Insider k tomu dodal, že je to prvýkrát v histórii WYD, čo si pápež zasadol do spovednice. Otec WYD Ján Pavol II. zvykol do spovednice zasadnúť na Veľký piatok.

Pôvodne mal Benedikt XVI. vyspovedať len troch mladých ľudí, ale keďže skončil skôr ako bolo v pláne, vyspovedal jedného kajúcnika navyše. Dvaja muži a dve ženy boli vybratí podľa jazykovej príslušnosti. Obsah ich rozhovoru s pápežom ostal z pochopiteľných dôvodov nezverejnený. :)

Imrich Gazda

Foto: jaredinnakano.wordpress.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo