Predseda biskupskej konferencie Anglicka a Walesu schvaľuje registrované partnerstvá

Vincent. G. Nichols (66), arcibiskup Westminsteru a predseda Konferencie biskupov Anglicka a Walesu, šokoval britskú i svetovú verejnosť. Na tlačovej konferencii po plenárnom zasadaní biskupskej konferencie vyjadril súhlas s registrovanými partnerstvami osôb rovnakého pohlavia.

Ešte predtým, než informáciu spojenú s rozsiahlym kritickým komentárom priniesol britský denník CatholicHerald.co.uk, informoval o slovách anglického prímasa anonymný prispievateľ na blogu Rorate Caeli. Kritická pasáž arcibiskupovho prejavu znie:

„Chceme zdôrazniť, že občianske partnerstvá vlastne poskytujú štruktúru, v ktorej osoby rovnakého pohlavia, ktoré chcú žiť celoživotný zväzok (a) celoživotné partnerstvo, dokážu nájsť svoje miesto, ochranu a právne zaistenie. (...) Ako cirkev sme zaviazaní voči idei rovnosti, podľa ktorej sa s ľuďmi zaobchádza rovnako v priebehu všetkých ich životných aktivít. Cirkev disponuje veľkou zásobou hodnôt záväzku vo vzťahoch... Stabilita v spoločnosti závisí od zodpovednosti záväzkov, ktoré ľudia dávajú. (...) Rovnosť i záväzok sú veľmi dôležité a my ich plne podporujeme.“

Prehľad názorov a vyjadrení arcibiskupa Nicholsa k homosexualite, vrátane odkazov na zdroje, možno nájsť v anglickej verzii Wikipedie.

Marián Sekerák

Foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo